Domácí pohár? V Doosan aréně nepadla žádná karta a čtyřgólová zápletka poslala do čtvrtfinále favorita

První z osmi osmifinálových bitev domácího poháru si na svá bedra naložili hráči Viktorie Plzeň a Hradce Králové, pro které šlo o generálku na start jarních bojů ve FNL proti Líšni.

Votroci, kteří aktuálně vládnou druhé nejvyšší soutěži, narazili na západočeskou značku z Doosan arény již v lednu a tehdy z toho byla hokejová porážka 2:5.

Favoritem nebyli Rada, Vlkanova a spol. ani v úterý odpoledne. Tím spíš, když jim na lavičce chyběl hlavní trenér Zdenko Frťala, jenž je v izolaci kvůli koronaviru.

Poprvé se měnilo skóre po třinácti minutách hry a stalo se tak kvůli vlastní brance hostujícího Kodeše, jemuž se podařilo překonat svého kolegu Vízka po centru Aleše Čermáka. Tou dobou už nebyl na trávníku Joel Kayamba, jehož po deseti minutách hry nahradil Ondřej Mihálik.

Pár minut před koncem prvního dějství udeřil úřadující vicemistr ještě jednou a opět u toho byl exsparťanský špílmachr Aleš Čermák, jemuž posadil míč na hlavu Lukáš Kalvach. Pro Hradec šlo o další smolnou branku, neboť vše skončilo v síti až po břevnu a zádech gólmana.

K uzavření hattricku došlo v šestapadesáté minutě, kdy prošlo Mihálikovo vybídnutí až k bývalému reprezentantovi do jednadvaceti let s mladoboleslavskou minulostí a ten se z první nemýlil. Pro šestadvacetiletou oporu Viktorie šlo o devátý soutěžní gól právě probíhající sezony.

Ke korekci výsledu došlo patnáct minut před koncem a to díky úspěšně realizované standardní situaci Hradce, na jejímž konci byl otřílený Pavel Dvořák. Více zásadního už se na západě Čech nepřihodilo a na čtvrtfinálové brány tak jako první zaklepal soubor Adrián Guľy.

Tento týden jsou ještě na programu tři duely. První březnovou středu si to rozdají i Teplice s Brnem (14:00), Liberec s Českými Budějovicemi (17:00) a Slavia s Karlovými Vary (19:00).