Chelsea vyhrála na Tottenhamu, Souček byl opět vidět v barvách West Hamu

Vložené kolo Premier League začalo v úterý 19:00 dvěma zápasy. Arsenal podlehl Wolves, Sheffield zase zdolal WBA. Manchester United večer přepisoval dějiny, Southampton doma porazil 9:0. Newcastle doma nestačil na Crystal Palace. Ve středu pak dominovali Citizens, Leicester, Everton či West Ham, za který se trefil i Tomáš Souček. Body naopak nezískal Liverpool. Chelsea ve čtvrtek porazila Tottenham.

Gunners na Molineux Stadium vedli díky brance Pepeho, před poločasem ale přišly dvě nepříjemnosti, prvně se nechal vyloučit David Luiz a domácí Ruben Neves následně z penalty vyrovnal. Obrat dokonal brzy po přestávce Joao Moutinho. Arsenal se na vyrovnání nezmohl, naopak dohrával i v devíti, protože červenou kartu dostal ještě brankář Leno. Sheffield doma stejným výsledkem 2:1 zdolal WBA, mezi střelce se za domácí zapsali Bogle a Sharp, za hosty skóroval Phillips.

Southampton začal na Old Trafford nejhůře jak mohl, ve 2. minutě šel do sprch Jankewitz a Red Devils tak byli v laufu, do poločasu stihli nasázet čtyři góly a kolotoč nebyl ani v polovině. Za stavu 6:0 v 87. minutě šel Southampton do devíti, penaltu následně proměnil Bruno Fernandes a ke konci přidali Rudí ďáblové ještě dva góly a celkově tak vyhráli 9:0. Stejným výsledkem mimochodem loni Southampton prohrál proti Leicesteru. Jedná se o nejvyšší vítězství v dějinách Premier League (společně právě s loňským výkonem Leicesteru a také výsledku Manchester United - Ipswich 9:0 z roku 1995). Newcastle v souběžně hraném utkání podlehl Crystal Palace 1:2, trefili se Shelvey, Riedewald a Cahill.

Manchester City nedovolil na půdě Burnley překvapení a již od třetí minuty vedl zásluhou Gabriela Jesuse. Náskok v první půli ještě pojistil Sterling, který upravil na konečných 2:0 pro hosty. Leicester City stejným výsledkem bral body proti Fulhamu a z výhry se radoval díky přesným zásahům Iheanacha a Justina. Dařilo se také Evertonu, kterému se podařilo vyloupit Leeds. Na trefy Sgurdssona a Calvert-Lewina ještě reagoval po změně stran Raphinha, ale další změnu skóre utkání nepřineslo.

Liverpool utrpěl další překvapivou ztrátu, když doma nestačil na Brighton. Hosté rozhodli o zisku tří bodů díky trefě Alzateho ve druhé půli. Aston Villa nestačila na West Ham, ve kterém opět zářil český legionář Tomáš Souček. Kromě něj se hned dvojitě střelecky prosadil Lingard.

Chelsea neinkasovala pod trenérem Tuchelem ani na potřetí a z čistého konta se zrodilo vítězství na Tottenhamu 1:0. Jediný gól zápasu obstaral z penalty Jorginho.

Premier League, 22. kolo:

Wolverhampton - Arsenal 2:1 (1:1)
Branky: 45+5. Neves (pen.), 49. Moutinho - 32. Pepe
Červené karty: 45+3. Luiz, 73. Leno (oba Arsenal)

Sheffield United - West Bromwich Albion 2:1 (0:1)
Branky: 56. Bogle, 73. Sharp - 41. Phillips

Manchester United - Southampton 9:0 (4:0)
Branky: 18. Wan Bissaka, 25. Rashford, 34. Bednarek (vl.), 39. Cavani, 69. a 90. Martial, 71. McTominay, 87. Fernandes (pen.), 90+3. James
Červené karty: 2. Jankewitz, 86. Bednarek (oba Southampton)

Newcastle - Crystal Palace 1:2 (1:2)
Branky: 2. Shelvey - 21: Riedewald, 25. Cahill

Burnley - Manchester City 0:2 (0:2)
Branky: 3. Gabriel Jesus, 38. Sterling

Fulham - Leicester City 0:2 (0:2)
Branky: 17. Iheanacho, 44. Justin

Leeds - Everton 1:2 (0:2)