Liverpool probudil Salaha, defenzivu nikoliv

Do pátého kola FA Cupu postupuje Manchester United, který v North West Derby i přes značnou převahu Reds ve druhé pětačtyřicetiminutovce zvítězil 3:2.

Manchester United - Liverpool 3:2 (1:1)
Branky: 26. Greenwood, 48. Rashford, 78. Fernandes – 19. Salah, 59. Salah

V 19. minutě Firmino nádherně vysunul Salaha, Shaw s Maguirem zaspali a po krásném lobu šel Liverpool do vedení. Konečně zároveň přerušil své dlouhé čekání na branku.

Už za sedm minut ovšem bylo srovnáno. famózní centr vystřihl Rashford a Mason Greenwood měl poměrně snadnou práci. O dvě minuty později se po další Rashfordově přihrávce měl do míče opřít van de Beek, místo toho ale šanci zahodil pokaženou přihrávkou.

Tři minuty po pauze si Greenwood s Rashfordem vyměnili svou pozici, druhý jmenovaný dokončil hraniční ofsajdovou situací neomylnou ranou za Alissonova záda.

Liverpool se srovnání dočkal o jedenáct minut později, po hrozivé chybě Cavaniho poslal Firmino znovu míč na Salaha a Henderson neměl nárok. Reds byli následně znatelně aktivnější, výsledkem ale byl rozhodující gól pro domácí.

Střídající Fernandes z přímého kopu rozvlnil síť, přičemž míč mohl vyhlavičkovat mimo nebezpečí Thiago. V samotném závěru ještě Cavani orazítkoval hlavou tyč, na postupu United už se ale nic nezměnilo. A tak zatímco United pokračují v krasojízdě, Liverpool prohlubuje svou krizi.