Dukla vysoko remizovala s Jihlavou, Varnsdorf padl s Vlašimí

Vládní výjimka pro profesionální soutěže se týká i druhé české nejvyšší soutěže. V sobotu se odehrála čtyři druholigová utkání, Líšeň doma hostila Chrudim, Prostějov přivítal Vyšehrad, v Třinci se představil Hradec Králové a Viktoria Žižkov odehrála duel v Ústí nad Labem.

Po postupu Zbrojovky Brno je Líšeň jediným brněnským druholigovým týmem a druhé nejvyšší město reprezentuje zatím skvěle, doma porazila po restartu ligy Chrudim 1:0 a ve FNL je průběžně druhá. První zůstává Hradec Králové, který zvítězil v Třinci 2:1, Votroci rozhodli už na úvod zápasu, kdy vstřelili obě branky.

Proti Vyšehradu se doma představil Prostějov a dařilo se mu skvěle, zvítězil totiž 3:0. Viktoria Žižkov zatím příliš prvoligové ambice nenaplňuje, v Ústí nad Labem prohrála 1:2 a v tabulce je zatím čtvrtá.

Jednoznačně nejatraktivnějším druholigovým zápasem byl souboj Dukly s Jihlavou. Oba týmy předváděly ofenzivní styl hry a Dukla po deseti minutách vedla 2:0 díky gólům Kozmy a Buchvaldeka. Po hodině zápasu už bylo vyrovnáno, když se zkraje druhé půle trefili hostující Smejkal a Arroyo. V 79. minutě vstřelil gól na 3:2 Hadaščok a v 81. minutě vyrovnal na konečných 3:3 Křišťál.

Varnsdorf prohrál s Vlašimí 0:2 a díky tomuto výsledku Vlašim svého severočeského soupeře v tabulce bodově dorovnala. Mezi střelce se zapsali Breda a Červenka.

Branky: 87. Javůrek - 8. Vlkanova, 10. Prekop

Ústí nad Labem - Viktoria Žižkov 2:1 (0:1)
Branky: 62. Kušej, 83. Čičovský - 20. Urbanec

Dukla - Jihlava 3:3 (2:0)
Branky: 7. Kozma, 8. Buchvaldek, 79. Hadaščok - 525. Smejkal, 56. Arroyo, 81. Křišťál

Blansko - Táborsko 0:2 (0:1)
Branky: 39. Tolno, 76. Majka

Varnsdorf - Vlašim 0:2 (0:1)
Branky: 17. Breda, 69. Červenka