Hradec remizoval s Táborskem, Dukla zachránila bod až v závěru, Jihlava už potřetí prohrála

Jihlava v sezóně 2017/18 sestoupila z nejvyšší soutěže a první dva pokusy na návrat mezi elitu nevyužila. Pravou nohou ale nevstoupila ani do té třetí sezóny, prohrála totiž už tři duely ze šesti. Naposledy s Prostějovem. Hradec Králové si připsal bod za remízu 1:1 na hřišti nováčka Táborska.

Po prohře s Hradcem Králové a Ústí nad Labem totiž Vysočina doma nestačila v 6. kole na Prostějov. Jihlavští sice vedli, Prostějov ovšem góly z 64. a 66. minuty utkání otočil a na hřišti favorizovaného soupeře zvítězil. Po šesti kolech má na svém kontě jihlavský celek pouze sedm bodů a s tímto tempem do první ligy, kam letos míří pouze vítěz FNL, nepostoupí.

Táborsko začalo lépe a už v 17. minutě vedlo 1:0 po brance Tolna. Favorizovaní hosté si poté vytvořili tlak i šance, ale bez gólového úspěchu. Vyrovnání přišlo v 66. minutě, když přihrávku od Vlkanovy využil Urma. Fotbalisté Táborska tak stále čekají na premiérovou výhru po návratu do druhé ligy.