Southampton překvapil lídra, navrátilec Vardy sestřelil Gunners

Southampton překvapil Everton a po výhře 2:0 poskočil už na šesté místo ligové tabulky. Po dvou porážkách zabral Leicester, který díky brance uzdraveného Jamieho Vardyho zvítězil na Arsenalu.

Situace z 20. minuty utkání mezi Southamptonem a Evertonem jakoby napověděla, jak duel skončí. Sigurdsson se opřel do míče a napálil břevno domácí branky. Šlo nicméně o jedinou větší šanci hostujícího týmu.

Už za sedm minut Ings nádherně vysunul Warda-Prowse a ten ranou ke vzdálenější tyči propálil Pickforda. Za dalších osm minut znovu přihrával Ings a gólem pro změnu k bližší tyči se prezentoval Che Adams. Další branku přidal Armstrong, rozhodčí ale kvůli ofsajdu gól odvolal.

Ve druhé půli stojí za zmínku pouze přísná červená karta pro Digneho. Ten sice zezadu sestřelil kotník Walkera-Pieterse, spíše než faul šlo ale o přišlápnutí. Everton tak v Southamptonu nepředvedl dobrý výkon a zaslouženě prohrál, přesto nadále zůstává první.

Ve střetnutí mezi Wolvesem a Newcastlem padaly branky až v závěru. Na trefu Jiméneze navázal překvapivou ranou z přímého kopu Murphy a vyrovnal tak na konečných 1:1.

Ve druhém šlágru 6. kola se zrodilo překvapení v podobě vítězství Leicesteru nad Arsenalem. Do vedení přitom šli domácí, po rohovém kopu se trefil hlavičkující Lacazette. Xhaka ale zmátl Schmeichela a jelikož se nacházel v ofsajdu, branka nakonec neplatila.

Lacazette měl další dobrou šanci, hlavou tentokrát minul. Ve druhé půli se neprosadil ani Bellerín, kterého skvěle vychytal Schmeichel. Z ničeho nic se tak dočkali hosté, postarali se o to střídající hráči. Tielemans parádně vysunul Ündera, ten poslal přesný centr na hlavu Vardyho a nebylo co řešit.

Vardy se v závěru utkání mohl trefit ještě jednou, svým lobem ovšem trefil hlavu již klečícího Lena. Leicester každopádně zvítězil a s dvanácti body je čtvrtý. Arsenal prohrál podruhé v řadě bez vstřelené branky a po šesti kolech je až desátý.