Firmino se konečně trefil, United s Chelsea předvedli překvapivě nudnou podívanou

Anglická liga teprve podruhé viděla bezbrankovou remízu, postaral se o ni Manchester United společně s Chelsea. Liverpool otočil střetnutí se Sheffieldem United, první letošní gól si připsal Roberto Firmino.

Z českého hlediska se velmi povedl duel mezi West Hamem a Manchesterem City. Další parádní utkání odehrál Tomáš Souček a vidět byl i Vladimír Coufal, který v 18. minutě poslal krásný centr na Antonia a ten akrobaticky překonal Edersona.

Hosté srovnali krátce po pauze. Cancelo se přehnal přes Coufala, poslal míč na střídajícího Fodena a bez šance byl tentokrát Fabianski. Mimochodem, Foden vystřídal poněkud nevýrazného Agüera, který se po návratu zatím nevrátil do své původní formy.

Citizens hráli ve druhé půli o poznání lépe, Fabianski ale v dalším průběhu hry zneškodnil pokus Sterlinga a když už jej Mahrez v závěru utkání překonal, zachránila domácího gólmana tyč. West Ham tak získal další cenný bod, Manchester City se naopak stále nemůže najít.

Edouard Mendy vychytal druhé čisté konto za Chelsea v řadě, Chelsea ale podruhé v řadě neskórovala. Šlágr kola s Rudými ďábly sliboval atraktivní podívanou, opak byl nicméně pravdou.

Mendy měl více práce, dvakrát zlikvidoval solidní pokus Rashforda, zaskvěl se i proti ráně Maty. Poprvé za United nastoupil Edinson Cavani, gólově se ale neprosadil. Pachuť z utkání může mít i tak hostující tým, kterému nebyla odpískána jasná penalta po zákroku Maguirea na Azpilicuetu. Ten jen v pokutovém území držel pod krkem, rozhodčí Atkinson ale provinění neviděl.

Liverpool po dvou zaváháních zabral a domácí duel se Sheffieldem United zvládl, ačkoliv musel již od třinácté minuty dotahovat. Už ve druhé minutě sice Mané poslal skvělou přihrávku na Salaha, na poslední chvíli ale zasáhl Egan.

V již zmíněné třinácté minutě zasáhl Fabinho McBurnieho a Berge z penalty poslal hosty překvapivě do vedení. Osborn mohl domácí šokovat podruhé, s vynikajícím zákrokem se vytasil navrátilec Alisson.

Srovnání přinesla akce ze 41. minuty. Po centru kapitána Hendersona hlavičkoval Mané do připraveného Ramsdalea, dorážející Firmino už měl ale snadnou práci. Brazilský útočník vypálil vůbec poprvé v letošní sezóně na branku a dočkal se tak své první ligové branky.

Po přestávce v dobré pozici přestřelil Salah. Vzápětí se dočkal branky, po poradě s videem byla ale odvolána z důvodu ofsajdu egyptského útočníka. Hned o minutu později ale Mané poslal krásný míč na hlavu Joty a Ramsdale neměl nárok.

Vítězství mohl pojistit unikající Salah, tentokrát trefil tyč. Liverpool ale utkání dohrál bez potíží a slaví důležité vítězství poměrem 2:1 nad Sheffieldem United.