West Ham po skvostném závěru šokoval Tottenham, Aston Villa zůstává stoprocentní

Tři remízy a pokračování vítězné šňůry Aston Villy - tak vypadal nedělní program 5. kola Premier League. Týmem kola je zcela jistě West Ham, který bodoval ve ztraceném duelu proti Kohoutům.

V nedělních duelech pátého kola Premier League se rozhodovalo o dělbě bodů až v závěrech jednotlivých střetnutí. Smolařem kola je bezpochyby Aleksandar Mitrovič.

Ten v utkání proti Sheffieldu United nejprve neproměnil penaltu, aby následně jednu svým faulem zařídil. Nováček sice po exkluzivní trefě Lookmana vedl, ale střídající Billy Sharp z již zmíněné penalty srovnal. Mitrovič měl poté na hlavě hned dvě branky, přáno mu ale nebylo. Oba celky tak získaly vůbec svůj první bod v sezóně, spokojenější ale může být Sheffield.

Zasloužený bod slaví Brighton, který byl v utkání proti Orlům jasně lepší. Po penaltě Zahy nicméně dlouho prohrával a k vyrovnání se protlačil až v závěru duelu. Po spolupráci dvou střídajících hráčů udeřil MacAllister a Brighton tak po třech soutěžních prohrách konečně získal alespoň bodík.

Na remízu to rozhodně nevypadalo v londýnském derby. Už v první minutě Kane poslal nádherný pas na Sona a spolupráce dvou ofenzivních hráčů Kohoutů znovu perfektně zafungovala. O sedm minut později si oba svou úlohu vyměnili a úspěšný byl tentokrát Kane.

Ten udeřil ještě jednou, když mu v šestnácté minutě parádní pas poslal Reguilón. Hosté byli na ručník. A když po pauze prázdnou bránu hlavou minul Fornals, prohra West Hamu byla samozřejmostí.

Do hry následně vstoupil Gareth Bale, tyčkou se prezentoval Harry Kane. Výsledkem ale bylo senzační srovnání. V 82. minutě Cresswell nacentroval na hlavu Balbueny a Kladiváři zacítili šanci. O tři minuty později poslal střílený centr do pokutového území Coufal a Sánchez si hlavou míč srazil do vlastní sítě.

Rozhodnout mohl Bale, samostatný únik ale překvapivě zakončil ranou vedle levé tyče. V poslední minutě nastavení se poté do míče z voleje opřel střídající Lanzini a nádhernou trefou srovnal na konečných 3:3.

Leicester se v utkání s Aston Villou musel obejít bez Jamieho Vardyho a ofenziva Lišek příliš nebezpečná nebyla. Více ze hry měli hosté, kteří nakonec udrželi svou stoprocentní bilanci.

V první minutě nastavení se o to pozemní ranou k pravé tyči postaral Ross Barkley, který tak po příchodu do Aston Villy skóroval i ve svém druhém duelu.

Výsledky nedělních zápasů 5. kola Premier League:

Sheffield United - Fulham 1:1 (0:0)
Branky: 85. Sharp z pen. - 77. Lookman

Crystal Palace - Brighton 1:1 (1:0)
Branky: 19. Zaha z pen. - 90. MacAllister

Tottenham - West Ham 3:3 (3:0)
Branky: 1. Son, 8. a 16. Kane - 82. Balbuena, 85. vlastní Sánchez, 90+4. Lanzini

Leicester - Aston Villa 0:1 (0:0)
Branka: 90+1. Barkley