Bayern nezaváhal na hřišti nováčka, tři body mají i Lipsko, Leverkusen a Dortmund

Německá bundesliga má na programu v sobotu většinu utkání, předvedlo se už Lipsko, Leverkusen i Borussia Dortmund, večer se pak představil na hřišti nováčka Bayern Mnichov.

Lipsko, loňský semifinalista Ligy mistrů, porazilo Augsburg 2:0. Freiburg doma remizoval s Werderem Brémy 1:1, za hosty nastoupili i dva čeští (ex)reprezentanti Theodor Gebre Selassie a Jiří Pavlenka, z nichž první jmenovaný vedl Brémy jako kapitán. Hertha Berlín s Vladimírem Daridou doma nestačila na Stuttgart 2:0.

Favorité na přední příčky ligy a zároveň rivalové, Borussia Dortmund a Bayer Leverkusen, porazili své soupeře shodně pouze 1:0. Leverkusen bez českého reprezentanta Patrika Schicka vyzrál na Mohuč, kdežto Dortmund zvítězil na hřišti Hoffenheimu, kde chyběl pro změnu Pavel Kadeřábek.

Mistrovský Bayern šel na hřišti Bielefeldu do vedení už v osmé minutě, po dvou trefách Roberta Lewandowského v první půli bylo o přestávce skóre 3:0 pro hosty a druhá půle se dohrávala pouze formálně. Svou druhou branku v zápase sice vstřelil Thomas Müller, Bielefeld se ale zmohl na čestnou snižovací branku a korigoval skóre na konečných 1:4.

Borussia Mönchengladbach pak uzavřela sobotu remízou s Wolfsburgem 1:1. Stejným výsledkem pak skončila i nedělní partie mezi Kolínem nad Rýnem a Frankfurtem. Za domácí se střelecky prosadil slovenský legionář Duda.

Bundesliga - 4. kolo:

Augsburg - RB Lipsko 0:2 (45. Angeliňo, 66. Poulsen)
Freiburg - Brémy 1:1 (16. Lienhart - 25. Füllkrug z pen.)
Hertha - Stuttgart 0:2 (9. Kempf, 68. Castro)
Hoffenheim - Dortmund 0:1 (76. Reus)
Mainz - Leverkusen 0:1 (30. Alario)
Bielefeld - Bayern Mnichov 1:4 (58. Doan - 8. a 51. Müller, 26. a 45. Lewandowski)
Mönchengladbach - Wolfsburg 1:1 (78. Hofmann z penalty - 85. Weghorst)
Köln - Frankfurt 1:1 (52. Duda - 45.+2 André Silva z pen.)
Schalke - Union Berlín 1:1 (69. Paciência - 55. Friedrich)