Lewandowski čtyřmi góly sestřelil Herthu, Haaland zářil proti Freiburgu, Schick se trefil za Leverkusen

Bundesliga nabídla už v pátek zajímavý duel Unionu Berlín s Mohučí, který zvládli domácí až překvapivě dobře. Většina zápasů nejvyšší německé soutěže se ale odehraje v sobotu a v neděli. Union Berlín je považován za jednoho z největších outsiderů v lize, proto je překvapením, že na Mohuč vyzrál poměrem 4:0. Po třech kolech má na svém kontě čtyři body a zatím je tedy třetí, to se ale o víkendu téměř jistě změní. Mezi střelce se zapsala i ligová střelecká legenda Max Kruse, nová posila Unionu, na lavičce pak seděl i brankář Loris Karius. Bayern se s Herthou Berlín prvně trápil, ale díky čtyřem trefám Poláka Lewandowskiho vyhrál.

Borussia v minulém kole padla venku s Augsburgem a následně i v poháru s Bayernem, a tak nyní měla co napravovat. Velké střelecké hody načal v 31. minutě slavný norský objev Erling Haaland, který se trefil znovu i v 66. minutě. Kromě těchto dvou zásahů se podepsal ještě pod jednu asistenci a byl jedním z hlavních pilířů při výhře 4:0 nad Freiburgem.

Kolín nad Rýnem v této ligové sezoně ještě žádný bod nezískal a nic se na tom nezměnilo ani nyní, když doma podlehl Borussii Monchengladbach 1:3. Za hosty se už v čtrnácté minutě trefil Plea, na jehož trefu o dvě minuty zareagoval Lainer. Kolín se s touto rychlou sprchou už nadále nedokázal popasovat.

Fotbalisté Herthy Berlín s Daridou v sestavě dlouho trápili favorizovaný Bayern Mnichov, jenomže Lewandowski byl při chuti a čtyřmi góly spasil svůj tým.

Bundesliga - 3. kolo:

Union Berlín - Mohuč 4:0 (13. Kruse, 49. Ingvartsen, 63. Friedrich, 64. Pohjanpalo)
Brémy - Bielefeld 1:0 (27. Bittencourt)
Dortmund - Freiburg 4:0 (31. a 66. Håland, 47. Can, 90+2. Passlack)
Frankfurt - Hoffenheim 2:1 (55. Kamada, 71. Dost - 18. Kramarić)
Köln - Gladbach 1:3 (84. Rexhbecaj - 14. Pléa, 16. Lainer, 56. z penalty Stindl)
Stuttgart - Leverkusen 1:1 (76. Kalajdzic - 7. Schick)
Lipsko - Schalke 4:0 (31. vlastní Bozdogan, 35. Angeliňo, 45.+2 Orban, 80. Halstenberg z pen.)
Wolfsburg - Augsburg 0:0
Bayern Mnichov - Hertha Berlín 4:3 (40., 51., 85. a 90.+2 z pen. Lewandowski - 60. Córdoba, 71. Cunha, 88. Ngankam)