Liberečtí litevskému soupeři nasázeli pětku, upřený regulérní gól jim už vadit nemusí, Jablonec padl po prodloužení

Liberec postoupil do třetího předkola Evropské ligy. Liberečtí potvrdili roli jasného favorita a ve druhém předkole v Litvě porazili Riteriai Vilnius 5:1, a to jim byl upřen jasný regulérní gól. Jablonec končí stejně jako před rokem už ve druhém předkole EL. V Dunajské Stredě po prodloužení prohrál 3:5.

Riteriai Vilnius je aktuálně na posledním místě litevské ligy. Už ve 12. minutě proměnil penaltu Kamso Mara. Další gól přidal Hromada. Moaquerova rána se od břevna odrazila za brankovou čáru, ale gól nebyl uznán. Po hodině hry snížil domácí Lezama a zápas byl ještě dramatický.

Svěřenci trenéra Pavla Hoftycha si vedení pojistili až v závěru zápasu, když se prosadil střídající Rabušic, další gól z penalty proměnil tentokrát Hilál a pátou branku přidal náhradník Matoušek.

České kluby ve 2. předkole EL:

FK Riteriai Vilnius - Slovan Liberec 1:5 (0:2)
Branky: 61. Lezama - 12. Mara z pen., 20. Hromada, 84. Rabušic, 89. Hilál z pen., 90+3. Matoušek

Dunajská Streda - FK Jablonec 5:3 po prodl. (3:3, 1:1)
Branky: 6. a 65. Divkovič, 85. a 96. Nicolaescu, 114. Davis - 57. a 71. z pen. Schranz, 25. Zelený