Sevillu neopustilo štěstí ani v dalším finále Evropské ligy. Andaluský klub hlásí šestý triumf

Přestože v Lize mistrů už Španělsko své zastoupení nemá, v Evropské lize opět vládne. Sevilla na německé půdě v Kolíně nad Rýnem porazila ve finále Inter Milán 3:2 a raduje se ze zisku šesté trofeje v této soutěži. Spokojený může být s výsledkem i český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, přestože sledoval zápas jen z lavičky náhradníků.

Od úvodních minut bylo patrné, že ani jedna strana té druhé nic nedaruje zadarmo. Skóre otevřel belgický kanonýr  Romelu Lukaku po faulu Carlose. Gólman Bunú sice vystihl směr jeho penalty, ale na míč nedosáhl. Na druhé straně se chvíli poté prosadil Luuk de Jong a byl to znovu nizozemský útočník, který další trefou otáčel na 2:1. První poločas však skončil remízou, neboť dokázal odpovědět ještě Diego Godín.

Vyhrocený duel deklarovala i žlutá karta, kterou za protesty a svá gesta obdržel trenér Interu Antonio Conte. Po změně stran se hra uklidnila a jednalo se spíše o taktickou podívanou, kterou nakonec smolně rozhodl Romelu Lukaku, který si nůžky v podání Diega Carlose vrazil do vlastní branky.