Dramatický závěr baráže! Brémy to však zvládly a Pavlenka i Gebre Selassie pokračují v bundeslize

Zatímco nad baráží v české lize zatím visí otazník, třetí tým druhé německé bundesligy Heidenheim už vyzval 16. tým první bundesligy Werder Brémy a po dvojzápase víme kompletní složení příštího ročníku bundesligy. Sezóna je tak v Německu oficiálně ukončena.

Druhou bundesligu letos vyhrál Bielefeld, který se už první ligy dříve účastnil. Druhým přímým postupujícím je pak Stuttgart, tradiční prvoligový tým. Třetí tým, tedy Heidenheim, musel jít do baráže, kde vyzval právě Werder Brémy, 16. tým v první lize. Po výsledku 0:0 v Brémách tak měl další tradiční tým, právě Werder, nahnuto k sestupu a to, co se podařilo odvrátit v sezóně, se klidně mohlo stát právě v Heidenheimu.

Brémy šly ovšem do vedení už ve 3. minutě a vzhledem k postupové matematice se tento gól de facto počítal za dva. Tento stav vydržel až do 85. minuty, kdy Heidenheim srovnal, i to však Brémám stačilo. Werder využil otevřené obrany a brankou na 2:1 si pojistil udržení v bundeslize, úplně na závěr pak bývalý český reprezentant Theodor Gebre Selassie fauloval ve vápně a domácí skórovali z penalty, Brémám však výsledek 2:2 na hřišti Heidenheimu stačil a Werder se bude i příští sezónu účastnit první německé bundesligy. Letos to měl ovšem hodně nahnuté...

Bundesliga, baráž o udržení:

Heidenheim - Werder Brémy 2:2 (85. a 90+7. (pen.) Kleindienst - 3. Theuerkauf (vl.), 90+4. Augustinsson)
První zápas: 0:0. V lize zůstává tým Werder Brémy.