Liverpool nezaváhal, to Southampton šokoval City. Znovu skóroval Souček

Liverpool znovu nepředvedl žádný výjimečný výkon, Aston Villu ale doma porazil. Senzačně naopak klopýtl Manchester City, záchranu si pojistil Southampton.

Aston Villa na Anfield Road přivítala Liverpool a poblahopřála mu k titulu. Poté odehrála velmi vyrovnané utkání, ve kterém rozhodla jediná defenzivní chyba hostů.

Dvacet minut před koncem dostal příliš prostoru Keita a perfektní kolmicí našel Maného, jenž Reinu propálil ranou o břevno. O šest minut později si střídající Firmino vyměnil míč se Salahem a řádně bývalého gólmana Reds protáhl. Ten nakonec podruhé inkasoval v samotném závěru.

Po Salahově přihrávce se poprvé v Premier League prosadil Curtis Jones, jenž teprve včera podepsal s Reds nový kontrakt. Zatímco Liverpool tak doma oslavil titul a napravil zaváhání s Manchesterem City, Villa zůstává v sestupovém pásmi.

O něco klidnější mohou být Newcastle a West Ham, vzájemné střetnutí nabídlo remízu v poměru 2:2. Opět se trefil Tomáš Souček a opět po rohovém kopu. Český záložník dorazil ránu, kterou do břevna vyslal Declan Rice.

Senzací poté skončil duel mezi Southamptonem a Manchesterem City. Jediný gól utkání padl již v 16. minutě, kdy chyboval Zinčenko a Che Adams parádní ranou z obrovské dálky nachytal Edersona, který byl až příliš daleko od své brány.

Manchester City držel míč 74 procent času, připsal si na své konto 26 střel, z toho šest mířilo mezi tři tyče. Fantasticky ale chytal Alex McCarthy a tři body tak má překvapivě domácí celek, který si tak s největší pravděpodobností pojistiil záchranu v Premier League.