Inter nedokázal porazit Sassuolo. Neapol, Milán i Juventus slaví tři body, Brescia s dvěma Čechy remizovala

Italská Serie A měla na programu v pondělí řadu zajímavých zápasů a večer se ukázal i mistrovský Juventus. V úterý šla pak do akce Neapol či další týmy. V bohatém zápase na góly Inter remizoval proti Sassuolu.

Fiorentina doma remizovala s týmem z Brescie 1:1, za hosty nastoupili i oba Češi z týmu Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal, který byl trenérem stažen ze hry v 66. minutě. V sestavě domácích nechyběl legendární Franck Ribéry. AC Milán mezitím úspěšně bojovalo na hřišti Lecce a zvítězilo 4:1 - mezi střelce se za Rossoneri zapsali Castillejo, Bonaventura, Rebič a Leao.

Stará dáma večer nastoupila proti Bologni a skóre otevřel z penalty Cristiano Ronaldo. Juventus v zápase dominoval a pojistil si vítězství druhou brankou, která padla z kopačky Paula Dybaly. Bianconeri tak vedou tabulku Serie A, v patách však mají římské Lazio.

Neapol v úterý zvítězila na hřišti Verony 2:0, o první branku se postaral Polák Arkadiusz Milik, druhý gól pak ke konci zápasu vstřelil Hirving Lozano. Bezbrankový stav v zápase SPAL - Cagliari se prolomil až v nastavení druhé půle, kdy Giovanni Simeone skóroval a zajistil Cagliari tři body.

Janov doma podlehl Parmě 1:4, domácí navíc jednou neproměnili penaltu, hrdinou hostí byl útočník Cornelius, který se blýskl hattrickem. Utkání Turín - Udinese rozhodl jedinou brankou zápasu domácí útočník Andrea Belotti.

Sassuolo šlo do vedení jako první, a to už ve 4. minutě. Inter stihl stav otočit ještě před poločasem. Z penalty se prosadil Lukaku a v nastaveném časem se trefil Biraghi. Vzrušující byl i konec druhého poločasu. V 81. minutě vyrovnal z penalty hostující Berardi. Po pěti minutách však Inter opět vedl a minutu před koncem znovu udeřili hosté. Slovenský reprezentant ještě viděl v nastaveném čase druhou žlutou kartu za podražení, stav skóre se však už neměnil.

Serie A, 27. kolo:

Fiorentina - Brescia 1:1 (1:1)
Branky: 29. Pezzella - 17. Donnarumma (pen.)

Lecce - AC Milán 1:4 (0:1)
Branky: 54: Mancosu (pen.) - 26. Castillejo, 55. Bonaventura, 57. Rebič, 72. Leao

Branky: 59. Falque (pen.) - 18., 33. a 53. Cornelius, 87. Kulusevski
Neproměněná penalta: 29. Criscito (Janov)

FC Turín - Udinese 1:0 (1:0)
Branka: 18. Belotti (pen.)

Inter Milán - Sassuolo 3:3 (2:1)
Branky: 41. Lukaku z pen., 45+1. Biraghi, 86. Valero - 4. Caputo, 81. Berardi z pen., 89. Magnani
Červená karta: 90+3. Škriniar (Inter)

21:45 AS Řím - Sampdoria Janov

21:45 Bergamo - Lazio Řím