Manchester City se raduje ze zisku EFL Cupu potřetí v řadě

Fotbalisté Manchesteru City vyhráli v posledních sedmi sezonách pětkrát anglický Ligový pohár. V dnešním finále ve Wembley porazili Aston Villu 2:1 a slaví vítězství v EFL Cupu potřetí v řadě.

Guardiola udělal oproti základní sestavě ze středeční Ligy mistrů osm změn. I Kevin De Bruyne zůstal na lavičce. Aston Villa soutěž vyhrála pětkrát, ale naposledy v sezóně 1995/1996.

Zápas se změnil ve 20. minutě, Rodri vyslal do vápna centr, Foden sklepl pod sebe a Agüero otevřel skóre zápasu. Ve 30. minutě se hlavou po rohovém kopu Gundogana prosadil Rodri.

Ve 41. minutě chyboval John Stones a El-Ghazi centrem našel Samatu – 1:2. Aston Villa byla nejblíže k vyrovnání v 88. minutě, ale hlavičku Engelse vytáhl na tyč brankář Claudio Bravo.

Pro trenéra Guardioly to bylo 25. finále v roli hlavního kouče a 21 jich vyhrál. Citizens si dále mohou připsat triumf v FA Cupu, kde v osmifinále narazí na Sheffield Wednesday. V Lize mistrů v osmifinále je čeká odvetný zápas s Realem Madrid. Naopak situace v Premier League je víceméně rozhodnutá. City ztrácí na druhý Liverpool 22 bodů.

Guardiola byl po zápase velmi šťastný. „Vyhrát EFL Cup třikrát za sebou je velký úspěch. Je to soudržnost, neuvěřitelné. Bylo to úžasné, velký úspěch. Naše druhá trofej sezóny s Community Shield, je to tak pěkné,“ nadchl se po zápase Guardiola.

Aston Villa - Manchester City 1:2 (1:2)
Branky: 41. Samatta - 20. Agüero, 30. Rodri