Ancelotti dostal červenou, United zachránilo video

Vyhrocený konec nabídl zápas v Goodison Parku. Souboj mezi Evertonem a Manchesterem United skončil remízou 1:1. Jenže domácí v nastaveném čase vstřelili gól, ale ten kvůli spornému ofsajdu neplatil.

Byla to už druhá minuta nastavení ze tří. Evertonský záložník Gylfi Sigurdsson při své střele spadl a zůstal ležet v malém vápně. Odražený míč si zpracoval jeho spoluhráč Dominic Calvert-Lewin, vystřelil, míč se otřel o bránícího Maguira a rozvlnil síť.

Jenže hlavní rozhodčí Kavanagh dostal od videorozhodčího pokyn a celá situace se musela přezkoumat. Jelikož Sigurdsson ležel v malém vápně, gól neplatil. Přitom islandský fotbalista nebránil Davidu De Geovi v zákroku, ale jen lehce stáhl nohy, aby ho netrefil míč. Verdikt byl nakonec jasný. Ofsajd, gól neplatí.

Střelec Calvert-Lewin nevěřícně koukal a začal se hlasitě smát. Trenéra Ancelottiho to rozčílilo natolik, že vylétl k rozhodčím a z blízka jim hlasitě vysvětloval, co si o tom myslí. A dostal červenou kartu.

Everton zápas začal dobře a už ve 3. minutě se prosadil Calvert-Lewin, když zablokoval odkop Davida De Geovi. Hosté vyrovnali po půlhodině hry, když se z dálky trefil Bruno Fernandes.

United tak stále ztrácí na čtvrtou Chelsea tři body, navíc se na ně dotáhl Wolves, který porazil Tottenham. Další výsledky 28. kola Premier League zde.

(Video: YouTube)