Itálie odkládá zápasy kvůli koronaviru. Lazio zdolalo Bolognu 2:0, Atalanta nasázela lecce sedm gólů

Pouze některé naplánované zápasy nabídne o víkendu italská Serie A, která odkládá utkání na severu země kvůli epidemii nového typu koronaviru. Odložen je i šlágr kola mezi Juventusem a Interem Milán. I přesto se ale některé zápasy Serie A o víkendu odehrají. Fotbalisté Atalanty nastříleli Lecce sedm branek, hattrickem se blýskl útočník Zapata.

Lazio Řím porazilo Bolognu 2:0, o osudu zápasu se rozhodlo během čtyř minut v prvním poločase, kdy se trefili Alberto a Correa. Večer pak Neapol zvítězila nad Turínem 2:1, za domácí skórovali Manolas a di Lorenzo, branku Turína vstřelil před koncem Edera, na body to však nestačilo.

Atalanta má v lize nejlepší ofenzivu. V prvním poločase se domácí dostali do dvougólového vedení, ale na to Lecce ještě dokázalo zareagovat. Po změně stran pak Bergamo ovládlo hřiště a jasně zvítězilo. Za Lecce odehrál celý zápas český záložník Antonín Barák.

Diváci se nenudili v Cagliari, kde padlo sedm branek. AS Řím táhl střelecky Nikola Kalinič, který dostal přednost před Edinem Džekem a odvděčil se dvěma góly. Na druhé straně si svou 15. a 16. trefu v sezoně připsal Joao Pedro.

Serie A, 26. kolo:

Lazio Řím - Bologna 2:0 (2:0)
Branky: 18. Alberto, 21. Correa

Neapol - Turín 2:1 (1:0)
Branky: 19. Manolas, 82. di Lorenzo - 90+1. Edera

Lecce - Atalanta 2:7 (2:2)
Branky: 29. Saponara, 40. Donati - 22., 54. a 62. Zapata, 17. vlastní Donati, 47. Iličič, 89. Muriel, 90. Malinovskij

Cagliari - AS Řím 3:4 (1:2)
Branky: 28. a 89. Joao Pedro, 75. Pereiro - 29. a 41. Kalinič, 64. Kluivert, 81. Kolarov