Juventus překvapivě padl v Lyonu, Manchester City dokázalo otočit duel v Madridu

Naděje na postup do čtvrtfinále Ligy mistrů se londýnské Chelsea začaly rozplývat již po úvodním střetnutí s Bayernem Mnichov. Bavorský gigant dokázal vyloupit Stamford Bridge a uštědřit domácím tři branky. Po změně stran se nejprve dvakrát v rychlém sledu prosadil Gnabry, na 3:0 pak upravil Lewandowski. Blues nakonec dohrávali v početní nevýhodě, neboť červenou kartu spatřil Alonso, který neudržel nervy na uzdě.

Pod Vesuvem se nezískávají body snadno, o čemž se přesvědčila i Barcelona. Neapol se dostala v prvním poločase do vedení zásluhou Mertense, ale oba kluby se nakonec rozešly smírně. Za katalánského obra se dokázal střelecky prosadit po změně stran Griezmann, který rozhodl o úvodní remíze 1:1. Na Camp Nou si nezahraje chilský záložník Vidal, který v závěru dostal dvě žluté karty, po kterých zamířil předčasně do sprch.

Středeční večer nabídl zbývající dva úvodní duely osmifinále Ligy mistrů. Lyon přivítal na své půdě italský Juventus a nakonec se radoval z hubené výhry 1:0, kterou obstaral brankou v první půli Tousart.

Real Madrid chtěl před vlastním publikem získat náskok do odvety, ale nakonec se musel smířit s prohrou 1:2. Bílý balet se dostal sice do vedení zásluhou Isca, ale poté v rozmezí pěti minut utkání otočili Gabriel Jesus a De Bruyne. Domácí navíc dohrávali v deseti, neboť červenou kartu spatřil Ramos.

Chelsea - Bayern Mnichov 0:3 (51. a 54. Gnabry, 76. Lewandowski)
Neapol - Barcelona 1:1 (30. Mertens - 57. Griezmann)
Lyon - Juventus 1:0 (31. Tousart)
Real Madrid - Manchester City 1:2 (60. Isco - 78. Gabriel Jesus, 83. De Bruyne)