Schick zařídil Lipsku výhru a první místo, Bayern rozhodl na poslední chvíli. Kadeřábek našel recept na Dortmund

Česká liga má sice zimní přestávku, to ovšem neplatí o našich západních sousedech. Předvánoční bundesligové kolo je od pátečního večera v plném proudu a ve skvělém světle se ukázali Pavel Kadeřábek a Patrik Schick, za zmínku ale stojí především zápasy Bayernu, Lipska, Dortmundu či Leverkusenu.

Pavel Kadeřábek se dostal na hřiště za stavu 0:1 a během jeho pobytu na hřišti otočil Hoffenheim utkání proti favorizovanému Dortmundu a zvítězil 2:1. Obhájce titulu Bayern Mnichov rozhodl o vítězství nad Wolfsburgem až ke konci, poměrem 1:0 porazil pak Kolín nad Rýnem hostující Werder Brémy.

O výhře Leverkusenu v Mohuči rozhodl Alario až za pět minut dvanáct, Bayer navíc dohrával v deseti. Lipsko doma prohrávalo s Augsburgem, ve druhé půli však vývoj utkání otočilo a vyhrálo 3:1, rozhodující vítěznou branku na 2:1 pak zaznamenal český útočník Patrik Schick. Freiburg remizoval na hřišti Schalke 04 2:2.

Borussia Mönchengladbach nedokázala zvítězit na hřišti trápící se Herthy Berlín a k vidění byl pouze bezbrankový stav, tabulku bundesligy tak vede Red Bull Lipsko. Celých 90 minut byl na hřišti přítomný Vladimír Darida. Düsseldorf pak na druhý den zdolal Union Berlín 2:1. Neděli pak uzavřel duel Paderbornu a Frankfurtu, který domácí ovládli poměrem 2:1.