Schick pálil za Lipsko, Mohuč vyhrála hubeně nad Frankfurtem

Borussia se po sérii nezdarů opět vrátila na vítěznou vlnu, když i během pětačtyřicetiminutového oslabení dokázala udržet vedení nad Herthou. Na čelo tabulky útočí RB Lipsko, které vyhrálo nad posledním Paderbornem.

V Dortmundu se už delší dobu spekuluje, zdali si trenér Favre udrží své postavení. Prozatím mu vedení prokázalo důvěru, kterou dokázal i v rámci oslabení promítnout do utkání s Herthou Belín, kde si jeho svěřenci pohlídali vedení získané z úvodu zápasu. Za Borussii pálil Sancho a Hazard, zatímco za domácí korigoval Darida. Ve druhé půli i přes značnou poziční převahu žádná změna skóre už nepřišla.

Ambiciózní RB Lipsko si připsalo již čtvrtou ligovou výhru v řadě, s níž se dostává do popředí tabulky. Sbor trenéra Nagelsmanna vyhrával po čtyřech minutách už o dvě branky, načež ta třetí přišla v 26. minutě. Trápící se Paderborn chytil slinu až po hodině hry, když dvěma trefami snížil na 2:3. Tento stav vydržel až do konce utkání.

Bayern Mnichov poprvé pod vedením nového trenéra prohrál. Stalo se tak v utkání proti Leverkusenu, kterému se díky skvělému Baileymu podařilo udržet těsné vedení 2:1 po celou hodinu hry. Bavorský celek svého soupeře ve druhé půli doslova zmáčkl, avšak vyrovnávací branku z toho nevydoloval.

Borussia Mönchengladbach potvrdila doma s Freiburgem svou fazónu a zvítězila 4:2. V tabulce tak zůstává na prvním místě s bodovým náskokem právě na Lipsko. Vítězství domácích měli v režii Thuram, Embolo a Herrmann, za hosty pak skórovali Schmid a Holer. Wolfsburg pak doma podlehl Brémám 2:3, v bráně hostů nechyběl Jiří Pavlenka.

Bundesliga, 13. kolo:

Schalke - Union Berlín 2:1 (23. Raman, 86. Serdar - 36. Ingvartsen z penalty)
TSG Hoffenheim - Fortuna Düsseldorf 1:1 (6. Kramarić - 88. Hennings)
Hertha BSC - Borussia Dortmund 1:2 (34. Darida - 15. Sancho, 17. Hazard)
1. FC Köln - FC Augsburg 1:1 (86. Córdoba - 43. Niederlechner)
SC Paderborn - RB Lipsko 2:3 (62. Mamba, 73. Gjasula - 3. Schick, 4. Sabitzer, 26. Wermer)
Bayern - Leverkusen 1:2 (34. Müller - 10. a 35. Bailey)
Borussia Mönchengladbach - Freiburg 4:2 (3. Thuram, 46. a 71. Embolo, 51. Herrmann)
Wolfsburg - Werder Brémy 2:3 (36. Weghorst, 73. William - 13. z pen. a 83. Rashica, 39. Bittencourt)
Mohuč - Frankfurt 2:1 (50. Onisiwo, 69. Szálai - 34. Hinteregger)