Žižkov obral o body Ústí nad Labem, Votroci nepustili doma Vítkovice ke slovu

Boj o přední příčky tabulky ve druhé nejvyšší české soutěži postupně eskaluje a výkony Brna i Jihlavy to jenom prokázaly. Oba celky shodně vyhrály rozdílem třídy. Třetí a zatím největší adept na prvenství Pardubice si poradily s Vyšehradem a na Jihlavu mají náskok už 4 body.

Do prahy zajížděl aktuálně nejlepší tým FNL z Pardubic. Prognózy se potvrdily a odvážejí si všechny 3 body, když se v první půli trefil Solil a ve druhé pečetil výhru Hlavatý. Na druhou Jihlavu má náskok už 4 body.

Vysočina momentálně drží dobou sérii bez prohry, ve které střídala remízy s výhrami. Zásadní zlom přišel během nynější páteční předehrávky s Vlašimí, která jen marně dokázala se svým soupeřem držet krok. Jediný záblesk ze strany hostů přišel až v 74. minutě, kdy se jim podařilo snížit na 1:3. Daný záblesk naděje však vydržel jen dvě minuty, než si domácí opět vzali tříbrankové vedení zpátky.

Velké utkání s pěti vstřelenými kousky do branky hostí mají za sebou brněnští fotbalisté, jež dokázali hravě využít početní převahu, kterou jim v 47. minutě nabídl prostějovský Janíček. Zbrojovka od té doby dala čtyři góly a v celkovém poměru 5:0 pomalu dorovnáná krok s přední trojkou tabulky.

Dukla má ambice se vrátit do české nejvyšší soutěže, ale v neděli odpoledne nedokázala získat tři body na půdě Varnsdorfu. Na trefu Housera v nastavení první půle reagoval jen chvíli po změně stran Ayon, ale další trefa už nepadla, a tak se oba celky rozešly smírně 1:1.

Hradec Králové si doma zastřílel proti Vítkovicím. Jako první se trefil již v jedenácté minutě Urma, kterého o chvíli později následoval Doležal. Ve druhém poločase pak upravil na konečných 3:0 pro Votroky Šípek. Žižkov uhájil svou půdu před Ústím nad Labem. Dvoubrankový náskok vypracovaný Divišem a Halgošem narušil lehce jen Matějka.

FNL, 15. kolo:

Jihlava - Vlašim 4:1 (14. Zoubele, 22. a 76. Smejkal, 53. Tlustý - 74. Janda)
Brno - Prostějov 5:0 (27. Fousek, 52. Šmíd, 67. Vaněk, 78. Pachlopník, 83. Přichystal)
Vyšehrad - Pardubice 0:2 (37. Solil, 61. Hlavatý)
Třinec - Líšeň 1:1 (14. Bedecz(pen) - 90+4 Zikl)
Chrudim - Sokolov 1:0 (23. Vašulín)
Žižkov - Ústí nad Labem 2:1 (14. Diviš, 74. Halgoš - 82. Matějka)
Varnsdorf - Dukla Praha 1:1 (45.+1 Houser - 53. Ayon)
Hradec Králové - Vítkovice 3:0 (11. Urma, 24. Doležal, 56. Šípek)