Januška dvěma trefami posunul Vlašim mimo sestupové příčky

Januška zachránil 3 pro Vlašim až v poslední desetiminutovce. Ústí nad Labem se postupně zvedá a začíná atakovat přední příčky tabulky. Hradec oproti tomu poznal druhou porážku v řadě a bude opět hledat nový impuls. Zaváhání s Žižkovem napravilo Brno, které smetlo Vyšehrad. Do boje se zapojily i Pardubice či Dukla, oba týmy svému soupeři nadělily čtyřku.

Jediný nedělní duel nabídl 3 branky. Na gól Urbance z 50. minuty dvakrát zareagoval v poslední desetiminutovce Januška a vylovil prozatím Vlašim ze sestupových vod. Viktoria Žižkov zůstává na 9. místě

Fotbalisté Ústí se chytli na dobrou výherní vlnu, kterou prodloužili i proti Hradci Králové. Svěřenci trenéra Křečeka se snažili většinu zápasu kontrolovat hru tím, že drželi míč, což se jim nakonec vyplatilo. Střelecky chudé utkání doprovodily dvě branky do sítě Hradce, na něž hosté vůbec nedokázali zareagovat.

Výrazně lepší náladu musí mít hráči Zbrojovky, jimž se podařilo napravit zaváhání z posledního kola (prohra 0:1 se Žižkovem). Brno na svého nového soupeře vlítlo a už během úvodních patnácti minut, kdy Vyšehrad inkasoval tři branky, bylo prakticky rozhodnuto. Hosté se za celých 90 minut nemohli pořádně dostat do utkání. Jen v samotném závěru byly cítit známky naděje, ale to už bylo pozdě. Domácí vyhráli 4:1.

Pardubice padly v posledním kole 2:3 v Jihlavě a málem přišly o své vedoucí postavení v tabulce, nicméně druhá Dukla také ztratila (2:3 s Chrudimí), a proto jsme se předání žezla nedočkali. V rámci čtrnáctého kola obě mužstva nastoupila ke svým dalším duelům, kde se Pardubice měly vypořádat právě s Chrudimí a vyšlo jim to nadmíru dobře. Východočeši ovládli utkání 4:0.

Čtyři góly se podařilo vstřelit i o postup usilující Dukle, která si po posledním zklamání zvedla náladu doma proti Líšni. Hostům nevyšel zejména první poločas, v němž nemohli najít ten správný herní rytmus a chvíli před odchodem do šaten inkasovali dvě branky. Ve druhé půli se z toho pak už jen těžce dostávali.

FNL, 14.kolo:

Vítkovice - Varnsdorf 0:0
Ústí nad Labem - Hradec Králové 2:0
(29.+79. Drame)
Brno - Vyšehrad 4:1
 (1.+8. Růsek, 14. Přichystal, 48. Šumbera - 89. Švejdík)
Pardubice - Chrudim 4:0 (15. Černý, 24. Hlavatý, 45.+89. z pen. Jeřábek)
Dukla - Líšeň 4:2 (39. Krunert, 45+2. Piroch, 65. Preisler, 80. Hašek - 70. Ševčík, 90. Vintr)
Sokolov - Třinec 2:2 (55. Čihák, 69. Mejdr - 44. Hlúpik, 78. z pen. Kubala)
Prostějov - Jihlava 1:1 (54. Slaměna - 78. Koubek)