Hvězdné trio Messi, Griezmann, Suárez úřadovalo v Eibaru, Real zázračně padl

Barcelona si připisuje již čtvrtou ligovou výhru v řadě a dává tak po špatném startu sezony nahlas najevo, že se s ní opět musí počítat. Oba slavné madridské celky přišly o body. Bílý balet na tom byl dokonce ještě hůř, neboť zázračně prohrál na Mallorce.

Fanoušci Barcelony museli na začátku sezony předváděnou hrou a nepříznivými výsledky trochu znejistit, ovšem později se na trávníky vrátil sám Lionel Messi a rázem se úřadujícímu šampionovi začalo dařit. Svou formu potvrdili svěřenci trenéra Valverdeho i během venkovního utkání s Eibarem, jemuž dali tři góly, díky čemuž se opět dostali do popředí tabulky.

Další ztrátu bodů zaznamenává Atlético, které sice patří k nejméně inkasujícím týmům v lize, zato ale samo příliš gólů nedává. V duelu s Valencií se tato statistika potvrdila. Madridský celek proměnil v 36. minutě pokutový kop, ale druhou branku už nepřidal, čímž dovolil soupeři v 82. minutě vyrovnat na celkových 1:1.

Jediná branka stačila k rozhodnutí duelu mezi Mallorcou a Realem Madrid. Postaral se o ní křídelník Junior, který tak učinil již v sedmé minutě utkání. Bílý balet měl dostatek času na to, aby zareagoval, ale to se mu ani jednou nepodařilo. Jakmile se v 74. minutě nechal vyloučit Odriozola, nadějím se zdálo být už konec. Mallorca vyhrála 1:0 a mírně se odlepuje od spodních příček tabulky.

LaLiga, 9. kolo:

Granada - Osasuna 1:0 (38. Duarte)
Eibar - Barcelona 0:3 (13. Griezmann, 58. Messi, 66. Suárez)
Atlético Madrid - Valencia 1:1 (36. Costa z penalty - 82. Parejo)
Getafe - Leganés 2:0 (64. a 84. Ángel)
Mallorca - Real Madrid 1:0 (7. Junior)
Alavés - Celta Vigo 2:0 (50. Magallan, 82. L. Pérez)
Sociedad - Betis 3:1 (22. J. García vl., 36. Willian José, 58. Portu - 12. Loren)
Espanyol - Villarreal 0:1 (17. Ekambi)
Athletic - Valladolid 1:1 (33. Williams - 71. vlastní I. Martínez)