V jihočeském Dynamu si budou muset řadu věcí pořádně vyříkat...

Třináctý tým Fortuna:ligy ze Střeleckého ostrova vyzval v reprezentační pauze sedmý celek Fortuna:národní ligy, který je doma na Praze 3 pod televizním vysílačem.

Byť hrál za favorizované Dynamo celý druhý poločas debutující středoolař Ubong Ekpai z Plzně, Viktoria Žižkov nakonec dohrála jihočeské Složiště vyloupit poměrem 1:3.

Jedinou trefu Budějovic zaznamenal David Ledecký, s tím, že za vítěze se postupně zapsali do střelecké listiny Halgoš, Martan a Urbanec, jenž vše osm minut před koncem definitivně rozhodl.

Výběr Zdeňka Haška se pěkně naladil na 12. kolo druhé ligy na hřišti Prostějova. Kouč domácího souboru David Horejš, jehož poslední posilou je navrátilec Jaroslav Drobný, pak byl pořádně naštvaný...

"Netřeba si nic nalhávat, jak z výsledku, tak i z výkonu jsem velice zklamaný," smutnil nadřízený Sivoka, Kladrubského či Rabušice, jenž je však na dlouhodobé marodce.

"To, že jsme den před zápasem měli dva tréninky, pro naše hráče nemůže být omluvou. Budeme si muset řadu věcí pořádně vyříkat," uzavřel šéf jihočeské lavičky, jehož soubor čeká co nevidět výjezd na půdu osmé Sigmy Olomouc.

Příprava:

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 1:3 (1:2)
Branky: 28. Ledecký – 4. Halgoš, 25. Martan, 82. Urbanec. ŽK: Urbanec. Rozhodčí: Hocek – Kotalík, Pečenka. Diváci: 50.

Budějovice: 1. poločas: Křížek – Čolić, Kulhánek, Sivok, Novák – Čavoš, Kladrubský – Delarge, Schranz, Mršić – Ledecký. 2. poločas: Staněk – Čolić, Havel, Novák, Helešic – Javorek, Kladrubský – Ekpai, Brandner, Mršić – Táborský.

Žižkov: Soukup – Bazal, Březina, Maksić, Tusjak – Gil, Petrlák, Halgoš – Martan, Zeman, Diviš.