Liverpool vede ligu o osm bodů, selhal Tottenham i City. Dařilo se Chelsea i Arsenalu

Tottenham neuspěl ani v Brightonu a po porážce 0:3 sílí tlak na Mauricia Pochettina. To Liverpool zůstává stoprocentní, duel s Leicesterem rozhodla penalta v páté minutě nastavení. Arsenal doma zvládl utkání s Bournemouthem, dařilo se i Chelsea, která zvítězila v Southamptonu 4:1. Manchester City nečekaně doma nestačil na Wolverhampton 0:2 a propast mezi druhými Citizens a prvním Liverpoolem je tak už osm bodů.

Tottenham inkasoval hned v úvodu utkání, po chybě Llorise dopravil míč do sítě Maupay. Navíc se Kohoutům zranil Hugo Lloris a v dalším průběhu náhradní gólman Gazzaniga inkasoval ještě dvakrát.

To Liverpool zůstává stoprocentní. Do vedení šel po trefě Maného, z první a jediné střeny hostů na branku ale srovnal Maddison. Tři body nakonec favoritovi zařídil James Milner, jenž v páté minutě nastavení proměnil penaltu po faulu na Maného.

Tři body z utkání nováčků má Aston Villa. Dvěma góly se o to postaral útočník Wesley, který mohl Norwichi dokonce nastřílet hattrick. V závěru první půle ale neproměnil pokutový kop.

Manchester City doma nezvládl utkání s Wolves, Arsenal i Chelsea uspěly a připsaly si tři body. Nedařilo se však Manchesteru United, který na hřišti Newcastlu prohrál 0:1.

Premier League - 8. kolo:

Brighton - Tottenham 3:0 (2:0)
Branky: 3. Maupay, 32. Connolly, 65. Connolly (Dunk)

Burnley - Everton 1:0 (0:0)
Branka: 72. Hendrick (A. Westwood)

Liverpool - Leicester 2:1 (1:0)
Branky: 40. Mané (Milner), 90+5. Milner (pen.) – 80. Maddison (Ayoze Pérez)

Norwich - Aston Villa 1:5 (0:2)
Branky: 88. Drmić – 15. Wesley (El Ghazi), 30. Wesley (J. McGinn), 49. Grealish (El Ghazi), 61. Hourihane (Targett), 83. Douglas Luiz (Wesley)

Watford - Sheffield United 0:0

Arsenal - Bournemouth 1:0 (1:0)
Branka: 9. Luiz

Manchester City - Wolverhampton 0:2 (0:0)
Branky: 80. a 90+2. Traore

Southampton - Chelsea 1:4 (1:3)
Branky: 30. Ings - 17. Abraham, 24. Mount, 40. Kante, 89. Batshuayi

Newcastle United - Manchester United 1:0 (0:0)