Hořava vstoupil do Klubu legend, na milník ale nemyslel

Plzeňský záložník Tomáš Hořava odehrál v sobotu své 300. ligové utkání a vstoupil tak do Klubu legend. Na tento velký milník se ale při utkání příliš nesoustředil, důležitější pro něj byl jednoznačně výsledek.

Jednatřicetiletý Tomáš Hořava svou kariéru nastartoval v Olomouci a za Sigmu během sedmi sezón odehrál 132 ligových zápasů. Nyní už ale rodák z Brna bojuje za Plzeň a za ni si připsal 168 startů. Jubilejní 300. absolvoval v sobotním utkání proti Českým Budějovicím a vstoupil tak do Klubu legend.

Na tento milník ale v průběhu utkání hráč, který nastoupil už pošesté v řadě v základní sestavě, příliš nemyslel. „Věděl jsem o tom, ale upřený jsem na to nebyl. Soustředil jsem se na zápas a na to, abychom vyhráli, což se povedlo," řekl Hořava pro oficiální plzeňské stránky.

Podobně jako Pavel Vrba i Tomáš Hořava hovořil o tom, že zápas proti Budějovicím měl rozdílné dva poločasy. Favorita uklidnily především slepené góly, po pauze už to ale bylo o něčem jiném.

„Výsledek 3:0 vypadá jednoznačně, ale Budějovice do toho šly naplno a hrály hodně fyzický fotbal. Dali jsme dva celkem slepené góly a měli i další šance, to nás uklidnilo. Druhý poločas byl soubojový, domácí se tlačili dopředu. Nám se nedařilo držet balon a nedostávali jsme se do kombinace, je to ponaučení,“ popsal Hořava průběh utkání.

Dodejme, že Tomáš Hořava během své kariéry zaznamenal v nejvyšší české soutěži osmatřicet přesných zásahů, letos ale na první branku čeká.