Úřadující mistr rozdrtil Watford, Liverpool ale ani ve šlágru proti Blues neztratil

Manchester City naprosto zdemoloval Watford a doma si díky osmi gólům výrazně vylepšil skóre. V sobotním šlágru 6. kola uspěl Leicester, který dokázal otočit duel proti Kohoutům. V čele zůstává s pětibodovým náskokem Liverpool, jenž zdolal Chelsea 2:1. V deseti slaví Arsenal, naopak Manchester United venku znovu body nezískal.

V sobotním šlágru uspěl Leicester nad Tottenhamem. A to znamemá jediné. Kohouti budou po šestém kole ztrácet na lídra minimálně sedm bodů.

Domácí poprvé udeřili v 17. minutě, gól Péreze byl ale kvůli ofsajdu odvolán. Na druhé straně vybídl Son Kanea a ten v pádu dokázal míč poslat do brány.

Po hodině hry přidal druhou trefu Aurier, i tuto trefu ale video nakonec odvolalo. V ofsajdu se totiž nacházel Heung-Min Son. A tak se dočkaly Lišky. Přízemní centr Vardyho si našel Pereira a tvrdou ranou překonal Gazzanigu.

Duel již spěl k remízovému výsledku, v 85. minutě ale střídající Choudhury našel Maddisona a ten parádní ranou k pravé tyči rozhodl o tom, že tři body zůstávají na King Power Stadium. Leicester tak znovu bodoval a vrátil se na třetí pozici.

O místo výše je Manchester City, ten si navíc dnes výrazně vylepšil skóre. Po osmnácti minutách duelu s Watfordem vedl už o pět branek. Již v první minutě se trefil David Silva, poté skórovali i Sergio Agüero, Riyad Mahrez, Bernardo Silva a Nicolas Otamendi.

Ve druhé půli hattrick dokončil Bernardo Silva a ke dvěma asistencím přidal zásah i Kevin de Bruyne. Manchester City vyslal na gólmana Fostera 28 střel, z toho ale jen jedenáct mířilo mezi tři tyče. Efektivita domácích tak dnes byla naprosto skvostná.

Teemu Pukkiho v Burnley naprosto zastínil Chris Wood. Ten během čtyř minut obstaral dvě branky a domácí získali další tři body. V problémech poté zůstává Newcastle, doma nedokázal přelstit defenzivu Brightonu.

Neděle patřila West Hamu. Kladiváři neinkasovali ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě a v lize se dostali už na pátou pozici. Hostům dnes chyběl zraněný Mason Greenwood a duel nedohrál ani Marcus Rashford, jenž si poranil třísla.

Za domácí skóre otevřel Andrij Jarmolenko a v závěru vše pojistil Aaron Creswell, jenž z přímého kopu poslal míč parádně do pravé šibenice.

Tři body získal i Arsenal, ten ale proti nováčkovi z Aston Villy rozhodně neměl jednoduchou práci. Po gólu McGinna totiž Maitland-Niles viděl druhou žlutou kartu a Arsenal doma dohrával v deseti. Pépé sice následně z penalty srovnal, ale po hodině hry udeřil i Wesley.

Závěr ale patřil domácím. V 81. minutě po centru Mattea Guendouziho zachybovala hostující obrana a Calum Chambers nártem nádherně srovnal. O tři minuty poté z přímého kopu vypálil Pierre-Emerick Aubameyang a právě gabonský útočník nakonec londýnskému celku zajistil všechny body.

Jedenáct bodů mají po šesti kolech i West Ham a Leicester. O dva body lépe na tom je Manchester City a stoprocentní stále zůstává Liverpool, jenž ve šlágru kola dokázal zdolat Chelsea.

Do vedení šli hosté už ve 14. minutě. Salah při přímém kopu parádní patičkou přisunul míč Alexanderu-Arnoldovi a Kepa neměl nárok. Azpilicueta následně srovnal, brance ale předcházel ofsajd. Hned vzápětí poté přišel rohový kop a hlavičkující Roberto Firmino zvýšil už na rozdíl dvou branek.

Na opačné straně byl aktivní především N´Golo Kanté. Při první ráně ještě minul, dvacet minut před koncem ale krásnou střelou snížil. Srovnat poté mohl střídající Alonso, parádně jej vychytal Adrián. Gól by ale ani neplatil, jelikož se Alonso nacházel v době centru v ofsajdu.

Následně neuspěl se svou hlavičkou Batshuayi a když minul i Mount, mohl se Jürgen Klopp radovat i ze šesté výhry v nové sezóně.

Leicester - Tottenham 2:1 (0:1)
Branky: 69. R. Pereira, 85. Maddison (Choudhury) – 29. Kane (Son Hung-min)

Leicester City: Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez (67. Praet), Tielemans (84. Choudhury), Maddison, H. Barnes (82. D. Gray) – Vardy.

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – NDombèlé (86. Lucas Moura), Moussa Sissoko (67. Wanyama), Winks – Lamela (79. Eriksen) – Kane (C), Son Hung-min.

Burnley - Norwich 2:0 (2:0)
Branky: 10. Wood (A. Westwood), 14. Wood (McNeil)

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee (C), Pieters – Hendrick (90+2. Brady), Cork, A. Westwood, McNeil (79. Lennon) – A. Barnes (79. Jay Rodriguez), Wood.

Norwich City: Krul – Byram, Amadou, Godfrey, Lewis – Tettey (C) (13. Leitner), McLean – Buendía, Stiepermann (75. Drmić), Cantwell (90. Roberts) – Pukki.

Everton - Sheffield United 0:2 (0:1)
Branky: 40. Y. Mina (vla.), 79. Mousset (Lundstram)

Everton FC: Pickford – Coleman (C) (71. Walcott), M. Keane, Y. Mina, Digne – Schneiderlin (55. Iwobi), Delph – Richarlison, G. Sigurdsson, Bernard (55. Tosun) – Kean.

Sheffield United FC: Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, Lundstram, Norwood (C) (64. Jagielka), Fleck, Stevens – Robinson (62. Mousset), McBurnie (84. Osborn).

Manchester City - Watford 8:0 (5:0)
Branky: 1. D. Silva (De Bruyne), 7. Agüero (pen.), 12. Mahrez, 15. B. Silva, 18. Otamendi (Agüero), 49. B. Silva, 60. B. Silva (De Bruyne), 85. De Bruyne (Mahrez)

Manchester City: Ederson – Walker (54. Cancelo), Fernandinho, Otamendi (63. García), B. Mendy (46. Angeliño) – De Bruyne, Rodri, D. Silva (C) – Mahrez, Agüero, B. Silva.

Watford FC: Foster – Femenía, C. Dawson, Mariappa (C), Holebas – Capoue – Foulquier (33. Pereyra), Cleverley, Doucouré, Hughes (59. Sarr) – Deulofeu (77. A. Gray).

Newcastle - Brighton 0:0

Newcastle United: Dúbravka – Manquillo, Schär, Lascelles (C), P. Dummett, Willems (82. Carroll) – Almirón (73. Saint-Maximin), Hayden, Shelvey (73. Ki Song-jung), Atsu – Joelinton.

Brighton & Hove Albion FC: Ryan – Montoya, Dunk (C), Webster, Burn – D. Pröpper, D. Stephens, Mooy (70. Connolly) – Groß (82. Bong) – Maupay (82. Bissouma), Alzate.

Crystal Palace - Wolves 1:1 (0:0)
Branky: 46. Dendoncker (vla.) – 90+5. Diogo Jota

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Cahill, M. Sakho, van Aanholt – McArthur (83. James McCarthy), Milivojević (C), Kouyaté – Zaha, J. Ayew (69. Ch. Benteke), Schlupp.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty (57. Neves), Dendoncker (65. Neto), Moutinho, J. Castro – Traoré, Jiménez (76. Cutrone), Diogo Jota.

West Ham - Manchester United 2:0 (1:0)
Branky: 44. Jarmolenko (Anderson), 84. Cresswell

West Ham United: Fabiański – Fredericks (80. Zabaleta), Diop, Ogbonna, Cresswell – Rice – Jarmolenko (89. Snodgrass), Noble (C), Fornals, Anderson (70. Wilshere) – Haller.

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Young (C) – McTominay, N. Matić (71. Fred) – Pereira, Mata (81. Gomes), James – Rashford (61. Lingard).

Arsenal - Aston Villa 3:2 (0:1)
Branky: 59. Pépé (pen.), 81. Chambers, 84. Aubameyang – 20. J. McGinn (El Ghazi), 60. Wesley (Grealish)

Arsenal FC: Leno – Maitland-Niles, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac – Guendouzi, Xhaka (C) (72. Willock) – Pépé, D. Ceballos (72. Torreira), Saka (46. Chambers) – Aubameyang.

Aston Villa FC: Heaton – Guilbert, Engels, Mings, Taylor – J. McGinn, Nakamba (85. Hourihane), Grealish (C) – Trézéguet (68. A. Almuhammadí), Wesley, El Ghazi (86. Lansbury).

Chelsea - Liverpool 1:2 (0:2)
Branky: 71. Kanté (Azpilicueta) – 14. Alexander-Arnold (M. Salah), 30. Firmino (Robertson)

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Christensen (42. K. Zouma), Tomori, Emerson (15. M. Alonso) – Kanté, Jorginho, Kovačić – Willian, T. Abraham (77. Batshuayi), Mount.

Liverpool FC: Adrián – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Fabinho, Henderson (C) (84. Lallana) – M. Salah (90+2. Joe Gomez), Firmino, Mané (71. Milner).