FA Cup: Do semifinále jde Tottenham, United i Chelsea, svůj první zápas na lavičce Svatých poté zvládl Hughes

Tottenham i Manchester United postupují do semifinále FA Cupu. Zatímco ale Kohouti se Swansea neměli problém, Manchester United se proti Brightonu pořádně natrápil a za postup může být rád. V neděli se z postupu radoval Southampton, Mark Hughes v prvním duelu na lavičce Svatých přemohl Wigan. A ve Wembley uvidíme i Chelsea, která po prodloužení udolala Leicester.

Tottenham neměl se Swansea téměř žádné problémy. Už v 11. minutě převzal Eriksen míč od Lamely a krásnou střelou k pravé tyči otevřel skóre. Velkou převahu zužitkovali hosté podruhé v nastavení první půle, tentokrát přihrával Sissoko a Erik Lamela překvapivou ranou k tyči levé upravoval na 0:2. Třetí gól poté po hodině hry přidal znovu Eriksen, jemuž míč zpětnou přihrávkou vrátil Lucas.

Kromě Tottenhamu uvidíme v semifinále i Manchester United. Ten se ale duelem proti Brightonu protrápil. V první půli sice zásluhou Lukakua šel do vedení, ve druhé pětačtyřicetiminutovce se ale především bránil.

Aktivitou hýřil Jürgen Locadia, který na Romera vyslal hned tři pokusy. Jeden z nich volal po brance, Romero ale předvedl exkluzivní zákrok. Hráči Manchesteru United se soustředili především na obranu a branku hostí téměř neohrožovali. V 83. minutě ale Young z přímého kopu našel Matiče a ten hlavou rozhodl o postupu Rudých ďáblů mezi nejlepší čtyři.

Ve Wembley se ukáže i Mark Hughes se svým Southamptonem. V prvním utkání na lavičce Svatých uspěl a porazil Wigan 0:2. Do vedení se hosté dostali v 62. minutě, rohový kop rozehrál Tadič a Pierre-Emile Hojbjerg dokázal překonat gólmana Waltona.

Definitivně mohl rozhodnout Manolo Gabbiadini, který po faulu na svou osobu zahrával penaltu, Walton ale tentokrát předvedl skvělý zákrok a udržel naděje domácích. V samotném závěru ale střídající Romeu parádně našel Cédrica a ten přesnou ranou k levé tyči upravil na konečných 0:2 pro Svaté.

Čtvrtým postupujícím do semifinále je Chelsea, která zvládla prodloužení v Leicesteru. Do vedení šel tým Antonia Conteho ve 42. minutě, po chybě domácí obrany a skvělé přihrávce Williana skóroval Álvaro Morata. Zápas do prodloužení nicméně poslal Jamie Vardy, který v 76. minutě po obrovském závaru nakonec dostal míč za Caballera.

Rozhodující moment přišel na konci prvního prodloužení. Kanté poslal centr do pokutového území, Schmeichel špatně vyběhl a střídající Pedro měl již jednoduchou práci. Hlavou poslal míč do prázdné brány a rozhodl o postupu Blues.