FA Cup: Tottenham šesti góly přejel Rochdale, postupuje i Swansea

Ve čtvrtfinále FA Cupu uvidíme i další dva prvoligové celky, Swansea doma porazila Sheffield a Tottenham o den později šesti góly zlikvidoval Rochdale. Duel byl nicméně v první půli výrazně ovlivněn systémem VAR a videorozhodčí znovu způsobil pořádný rozruch.

Swansea postupuje do čtvrtfinále FA Cupu, Sheffield nicméně kousal. A to především v první půli, kdy po Butterfielda musel parádně zasáhnout Nordfeldt a o pár minut později znovu, tentokrát po ráně Joaa.

Labutě se osmělily až ve druhé půli a ze dvou šancí vytěžily dvě branky. V 55. minutě napálil Carroll míč o obě tyče, ovšem Jordan Ayew už měl poměrně jednoduchou práci dorazit míč do prázdné hostující svatyně. Definitivní rozhodnutí přišlo deset minut před koncem, Abraham krásně vysunul Dyera a gólman Dawson byl znovu bez šance.

O den později se z postupu může radovat i Tottenham, i když v první půli to na tak hladkou práci nevypadalo. Práci navíc měl hlavní arbitr Paul Tierney, který musel v prvním poločasu řešit hned šest situací s pomocí videa.

U něj byl Graham Scott a ten se taktéž zapotil. Poprvé už v 7. minutě, kdy gól Lamely po dohodě s videem Tierney neuznal kvůli spornému faulu Llorenteho. Ve 21. minutě přišel další moment, tentokrát se rozhodčí s videem radil kvůli pádu Lucase v pokutovém území, penalta z toho ale nebyla.

Poté se Kohouti dostali do vedení, po Lamelově přihrávce se krásným obstřelem prosadil Heung Min-Son. Ten mohl o pár minut poté svůj gólový účet navýšit.

Po dalším pádu v pokutovém území nejprve rozhodčí odpískal přímý volný kop, po dlouhé poradě ale ukázal na penaltový puntík. Son se ovšem u penalty zastavil a kromě toho, že neuspěl, mu rozhodčí udělil i žlutou kartu. I tento moment Tierney konzultoval s videem a následně nechal pokračovat ve hře.

A přišel trest. Z ničeho nic dostal přihrávku za obranu Humphrys a překonáním Vorma ustanovil poločasové skóre 1:1. Rochdale dokonce mohlo vést, v nastavení trefil Cannon tyč. Svou šanci ovšem neproměnil a tak ve druhé půli spustili domácí svou kanonádu.

V hlavní roli byl Fernando Llorente, který během dvanácti minut zaznamenal čistý hattrick. Podruhé v utkání se poté trefil Son a poslední slovo měl Kyle Walker-Peters, který ve třetí minutě nastavení využil parádní přihrávky Alliho. Tottenham tak doma deklasoval Rochdale 6:1 a je taktéž mezi osmi nejlepšími.

FA Cup - 2. zápasy osmifinále:

Swansea - Sheffield Wednesday 2:0 (55. Ayew, 81. Dyer)
Tottenham - Rochdale 6:1 (23. Son, 47. Llorente, 53. Llorente, 59. Llorente, 65. Son, 90+3. Walker-Peters – 31. Humphrys)