Carabao Cup: Citizens vyřídili Arsenal a mají první trofej

Pep Guardiola slaví s Manchesterem City první trofej. Anglický Ligový pohár ovládli hráči Citizens s naprostým přehledem, ve finále porazili Arsenal vysoko 3:0.

Do první obrovské šance se ve Wembley dostal Arsenal, nadvakrát ve stoprocentní šanci ale selhal Aubameyang. Situace to ovšem byl hraniční a pokud by skončila brankou, nejspíše by v neprospěch Gunners rozhodl systém VAR.

To na druhé straně Manchester City hned v první šanci uspěl. Claudio Bravo dlouze rozehrál na Agüera a ten krásným lobem překonal Davida Ospinu.

Ještě před přestávkou mohl náskok zvýšit znovu Agüero, obloučkem ale tentokrát minul. Arsenal ale o přestávce nic nezměnil a ve druhé půli se pouze bránil. A ne příliš dobře, už v 58. minutě po rohovém kopu Kompany šikovně tečoval ránu Gündogana a Ospina byl bez šance.

Za dalších sedm minut Danilo poslal do pokutového území přihrávku na Davida Silvu a ten tvrdou ranou k levé tyči definitivně rozhodl. Arsenal se téměř k ničemu nedostal a ve finále na Manchester City nestačil. Pep Guardiola má tak s anglickým klubem první trofej, nutno podotknout, že zcela zaslouženě.

Arsenal 0:3 (0:1) Manchester City

Branky: 19. Agüero, 58. Kompany, 65. Silva