Vydra zajistil Derby bod, Holý i Štěch vychytali vítězství

Matěj Vydra skóroval počtrnácté v sezóně, Derby ale nedokázalo porazit Sheffield United. Po minulých nezdarech se dařilo českým gólmanům, oba vychytali vítězství.

Po faulu Duffyho proměnil Matěj Vydra ve 24. minutě pokutový kop, Derby ale tři body nakonec nezískalo, neboť v 57. minutě na konečných 1:1 vyrovnal Clarke. Český útočník utkání nedohrál a v 71. minutě střídal.

Právě s Leonem Clarkem bojuje Vydra o pozici nejlepšího střelce celé soutěže, navrch má anglický kanonýr, který se trefil patnáctkrát a má tedy o jednu branku více.

Daniel Pudil začal zápas Sheffieldu Wednesday na lavičce a do hry se dostal po přestávce, prohře svého týmu ovšem nezabránil. To Ondřej Mazuch Hullu znovu chyběl kvůli potížím se svalem, jeho tým taktéž body nezískal.

Včera se do hry dostal Fulham s Tomášem Kalasem. Proti Ipswichi ale podobně jako Pudil zůstal jen na lavičce náhradníků, ale na rozdíl od něj se do utkání nedostal. Fulham sice doma prohrál 0:1, během sedmi minut ale nasázel čtyři branky a Ipswich tedy deklasoval 4:1.

V nižších soutěžích poté naplno bodovali oba čeští brankáři. Tomáš Holý sice v utkání proti Charltonu inkasoval, stalo se tak ale až v 83. minutě za stavu 0:2. To Marek Štěch zažil bláznivější zápas. Už ve 4. minutě byl vyloučen jeho spoluhráč Alan Sheehan a po dalších dvou minutách Luton prohrával.

První půle ale nakonec nabídla dvě branky na obou stranách a taktéž červenou kartu pro hráče Lincolnu City. Ve vyrovnaném počtu hráčů na hřišti poté domácí nedali Lincolnu šanci a zvítězili 4:2, čímž si tak udrželi náskok čtyř bodů na první pozici.