Vydra skóroval, čeští brankáři udrželi čisté konto

Matěj Vydra se trefil v domácím utkání proti Millwallu a je už druhým nejlepším střelcem Championship. Výborně si v nižších soutěžích vedli čeští brankáři, Marek Štěch i Tomáš Holý vychytali čisté konto.

Matěj Vydra skóroval ve 25. minutě a i díky jeho trefě Derby doma porazilo Millwall s přehledem 3:0. Vydra má na svém kontě již třináct branek a je druhým nejlepším kanonýrem Championship.

V akci byli i další čeští hráči, v Championship se jednalo výhradně o obránce. Slavit mohl ovšem pouze Tomáš Kalas z Fulhamu, který svým standardním výkonem pomohl domácím k výhře nad Barnsley.

Obránce Hullu City Ondřej Mazuch nastoupil v základní sestavě pro utkání v Leedsu, ve 31. minutě byl ale kvůli zranění střídán. Spokojený být nemohl ani levý bek Sheffieldu Daniel Pudil. Ten v 81. minutě odcházel ze hřiště za stavu 1:1, domácí ale nakonec zápas s Middlesbrough prohráli.

Úspěšné kolo ale prožili čeští brankáři. Vynikající formu potvrdil Marek Štěch, který udržel další nulu, tentokrát proti Grimsby Town. A bez chybičky duel odchytal i Tomáš Holý, který je v posledních dnech spojován s přestupem do Premier League. Gólman třetiligového Gillinghamu vynuloval hráče Fleetwoodu.