Carabao Cup: Bristol City senzačně vyřadil United, Chelsea díky Moratovi slaví postup

Když Dan Gosling v 90. minutě vyrovnal na 1:1, zdálo se, že utkání mezi Chelsea a Bournemouthem půjde do prodloužení. Opačný názor měl ale Álvaro Morata, který o minutu později zajistil Blues semifinále. Dramatický byl i závěr utkání Bristol City - Manchester United. Ve třetí minutě nastavení se trefil Korey Smith a senzační postup tak slaví domácí.

Chelsea šla ve čtvrtfinále do vedení už ve 13. minutě. Po akci Kenedyho se k míči dostal Fábregas a jelikož viděl vybíhajícího Boruce, kolmicí našel zcela volného Williana, který dopravil míč do prázdné branky.

Domácí ale druhý gól nepřidali a začal tak útočit Bournemouth, který ovšem své velké šance nedokázal dotáhnout k přesné střele. Povedlo se to až v 90. minutě, střídající Ibe nalezl Goslinga a ten krásnou ranou k levé tyči vyrovnal. Zdálo se, že duel půjde do prodloužení, proti byl ale španělský útočník Álvaro Morata.

O minutu později Hazard parádní patičkou našel v pokutovém území Moratu a i když Boruc dobře vyběhl, ránu španělského kanonýra zastavit nedokázal. Do semifinále se tak kromě Manchesteru City a Arsenalu dostal i další favorit.

Čtvrté místo ale překvapivě obsadí druholigový Bristol City, jenž senzačně vyřadil Manchester United. Rudí ďáblové měli v první půli velkou smůlu, když Ibrahimovič nejprve orazítkoval břevno a následně pálil do tyče Pogba.

A tak šli do vedení domácí, v 51. minutě z úhlu parádně vypálil Joe Bryan a Romero na jeho pokus nedosáhl. Už za šest minut ovšem bylo srovnáno, z přímého kopu po sporném faulu na Pogbu se přízemní ranou prosadil Zlatan Ibrahimovič a vstřelil svou první branku po zranění kolenních vazů.

Manchester poté svého soupeře tlačil, na hřiště navíc přišel Lukaku, ale druhý gól se nedostavil. A když už José Mourinho se svou partou předpokládal prodloužení, míč za obranu dostal Korey Smith a překonal vyběhnuvšího Romera. Bristol City tak senzačně porazil Manchester United 2:1 a zahraje si semifinále Carabao Cupu.

Chelsea - Bournemouth 2:1

Branky: 13. Wilian, 90+1. Morata – 90. Gosling

Bristol City - Manchester United 2:1

Branky: 51. Bryan, 90+3. Smith – 57. Ibrahimovič