Ibrahimović vystřelil Manchesteru United ligový pohár

Finále ligového poháru 2016/17 je historií, Manchester United v něm porazil Southampton 3:2 a získal první trofej pod koučem Josém Mourinhem.

Utkání hrané v londýnském Wembley přineslo zajímavou podívanou plnou šancí na obou stranách. První gól padl po necelých dvaceti minutách hry, kdy se k přímému kopu postavil Zlatan Ibrahimović a přesnou ranou otevřel skóre. Po dalších 20 minutách zvyšoval Jesse Lingard.

Byl to přitom Southampton, který měl více ze hry. První branku Manola Gabbiadiniho ještě rozhodčí pro ofsajd chybně neuznali, proti jeho trefě z nastaveného času prvního poločasu už však nemohli říct ani popel. Italský útočník, který přišel do Southamptonu v zimě z Neapole, hned na začátku druhé půle vstřelil druhý gól a bylo srovnáno.

Nejblíže k třetí a vítězné trefě měl Oriol Romeu, který ale orazítkoval jen brankovou konstrukci, a tak udeřilo na druhé straně. United se vysvobodili z defenzívy, sehráli parádní protiútok a Ibrahimović po přesném centru Andera Herrery hlavou rozhodl.