Mason utrpěl frakturu lebky. Už je ale po operaci a komunikuje

Ta rána byla slyšet až na tribuny. Psala se 13. minuta zápasu mezi Chelsea a Hullem, když se Gary Cahill a Ryan Mason ve vzduchu srazili hlavami. Oba ze souboje odlétli jak panenky, ale zatímco anglický stoper byl za pár minut v pořádku, Mason musel do nemocnice. Z nejhoršího už je ale venku.

Mason utrpěl frakturu lebky. Už je ale po operaci a komunikuje
Takové obrázky vidí každý fanoušek jen nerad. Kyslíková maska, bezvládné tělo, nosítka v akci. Masona po tvrdém souboji odvezli do londýnské nemocnice u Svaté Marie, kde hráči diagnostikovali frakturu lebky. Operace byla nevyhnutelná.

Strach do žil všech fotbalových fanoušků v neděli večer vlil deník Mirror, který napsal, že Mason má v mozku krevní sraženinu a bojuje v nemocnici o život. Bulvární plátek ale toto své tvrzení ničím nepodložil a samotný Hull krátce nato zprávu dementoval. „Mason je po operaci a jeho stav je stabilizovaný.“

Už v neděli večer Masona v nemocnici navštívil „viník“ jeho zranění Cahill, společně s ním přišli i John Terry a asistent trenéra Steve Holland. V pondělí se pak za svým spoluhráčem zastavil Michael Dawson, kterému dělal doprovod klubový lékař Mark Waller a další členové personálu.

Twitter a další sociální sítě mezitím zaplavily tisíce zpráv, které Masonovi přály brzké uzdravení. A zabraly. Bývalý hráč Tottenhamu a nejdražší posila Hullu v historii je po operaci v pořádku a již normálně komunikuje. A pokud nenastanou komplikace, měl by být za pár dní propuštěný do domácího léčení.

Díky Bohu.