Kanonýr roku 2015 Ighalo potápí McClarena

Agüero? Rooney? Costa? Kdepak, nejlepšího střelce v kalendářním roce 2015 musíte hledat úplně jinde. Jmenuje se Odion Ighalo a ostrými pálí za Watford. Dvěma trefami v šestém kole Premier League přispěl k výhře nováčka soutěže 2:1 nad Newcastlem a hodně přitížil kouči „strak“ Stevu McClarenovi.

Šestadvacetiletý rodák z nigerijského Lagosu pokračuje ve skvělé formě, kterou si přenesl z druhé anglické ligy. V šesti zápasech nejvyšší soutěže dal už čtyři góly, v kalendářním roce 2015 jich pak nasázel v 24 zápasech rovných 20 – ve čtyřech nejvyšších anglických ligách není v tomto období úspěšnější kanonýr.

Střeleckou pohodu prokázal také na půdě Newcastlu, který potopil dvěma góly za 28 minut. Zejména při druhé brance si počínal jako ostřílený mazák, když si obhodil i gólmana Tima Krula a poslal míč do prázdné branky. „Těší mě, že ukazujeme tolik sebevědomí. Budujeme nový tým, ale už nyní působíme tak, jako kdybychom spolu hráli hodně dlouho. Myslíme pozitivně a vždycky chceme vyhrát,“ libuje si kouč Watfordu Quique Sanchez Flores.

Kde ovšem pozitivní nálada momentálně chybí, je Newcastle. Tradiční celek získal z šesti duelů pouhé dva body a krčí se na předposledním místě tabulky – za ním je pouze o skóre jeho rival ze severu Anglie Sunderland.

„Hráči se ve druhém poločase zlepšili a měli jsme dost šancí. Problém byl stejně jako proti West Hamu v tom, že Watford dokázal uklidit míče do sítě,“ žehral nad slabou koncovkou trenér McClaren.

Bývalý kouč anglické reprezentace, který se Newcastlu ujal v létě, je už nyní horký favorit na prvního odvolaného trenéra v sezoně. Nejbližší zápasy s Chelsea a Manchesterem City moc slibné vyhlídky na rozšíření bodového konta nenabízejí.

„Nikdo neříkal, že tato práce bude snadná, ani jsme si to nemysleli. Říkal jsem si, že poslední dva zápasy pro nás budou test a budeme vědět, jak na tom jsme. Teď vidím, že je to opravdu těžká práce,“ přiznal McClaren.

Newcastle – Watford 1:2 (0:2)
Branky: Janmaat (62.) – Ighalo (10. a 28.)