Hull připravila o výhru hrubka brankáře

Fotbalisté Hullu měli nakročeno na hřišti Wolves ke druhému vítězství v sezoně, ovšem nakonec po hrubce brankáře Allana McGregora ve druhém kole druhé ligy remizovali 1:1. První bod po sestupu z Premier League získal tým QPR, který doma remizoval s Cardiffem 2:2.

Hull vedl na hřišti Wolves po trefě Nikicy Jelaviče, ovšem v 58. minutě gólman McGregor upustil ve snadné situaci centr Nouhy Dicka přímo k nohám Jamese Henryho, který v pohodě zasunul míč do prázdné branky. „Jestli jako trenér ve fotbale něco neovlivníte, tak je to chyba. Naneštěstí Allan s ní teď bude muset žít – je na něm, jak se s tím popere. Víme, že je to dobrý gólman, ale právě na jeho pozici směřuje velká zodpovědnost,“ komentoval nešťastný okamžik trenér Tigers Steve Bruce.

Stoprocentně bodově úspěšný zůstal po dvou kolech již pouze Brighton, který těsně vyhrál na hřišti Fulhamu. O vítězství hostů rozhodla až branka Tomera Hemeda ze čtvrté minuty nastavení. „Ani jsem rozhodující gól neviděl. Musím týmu zatleskat za statečnost, že ještě v takové fázi utkání bojoval o výhru,“ pronesl trenér Brightonu Chris Hughton, který zatím stále nenasadil do hry útočníka Bobbyho Zamoru.

Na Riverside Stadium se poprvé v domácím dresu vrátil křídelník Stewart Downing a stejně jako nová posila David Nugent pomohl Middlesbrough k vítězství 3:0 nad Boltonem. Všechny branky domácích padly už v prvním poločase. „Asi byl nejlepší za dobu, co u týmu jsem. Hráli jsme přesně tak, jak si to představuju,“ liboval si kouč Boro Aitor Karanka.

Pouze na bod doma dosáhli fotbalisté QPR, kteří sice vedli nad Cardiffem už o dvě branky, jenže nakonec i slibné vedení přišli. V poslední minutě zajistil hostům bod Scott Malone.

Skybet Championship, 2. kolo:

Wolves – Hull 1:1 (58. Henry – 22. Jelavič z pen.)

Burnley – Birmingham 2:2 (51. Keane, 81. Taylor – 10. Toral, 63. Caddis z pen.)

Bristol City – Brentford 2:4 (2. Kodja, 23. Wilbraham – 9. Judge, 42. Williams vlastní, 60. Gray, 71. Hofmann)

Derby County – Charlton 1:1 (68. Martin – 48. Watt)

Fulham – Brighton 1:2 (43. Cairney – 30. Baldock, 90. Hemed z pen.)

Huddersfield – Blackburn 1:1 (10. Wells – 60. Delfouneso)

Ipswich – Sheffield Wed. 2:1 (21. Sears, 53. Smith – 19. Wallace)

Middlesbrough – Bolton 3:0 (17. a 32. Kike, 7. Fabbrini)

MK Dons – Preston 0:1 (28. Gallagher)

Nottingham F. – Rotherham 2:1 (45. Mills, 61. Antonio – 13. Collins)

QPR – Cardiff 2:2 (33. Hill, 56. Austin – 63. Morrison, 90. Malone)