Queens Park po sestupu padl v derby s Charltonem

Fotbalisté Queens Park Rangers nezačali svoji pouť za návratem do Premier League zrovna nejlépe. V prvním kole druhé anglické ligy prohráli v londýnském derby s Charltonem Athletic 0:2. Lépe si vedl po sestupu Hull, který porazil Huddersfield 2:0.

Do sítě QPR se v derby trefili Tony Watt a Morgan Fox. V dresu Hoops se neprosadil ani útočník Charlie Austin, který patrně ještě do konce přestupového období zamíří zpět do některého z celků v nejvyšší soutěži. „Je to zklamání, protože jsme začali docela dobře. Neproměnili jsme naše šance, což se v takových zápasech nevyplácí,“ posteskl si kouč QPR Chris Ramsey.

I pro Hull je v nové sezoně prioritní úkol vrátit se zpět do Premier League a učinil k němu první tříbodový krok. Krátce před poločasem se proti Huddersfieldu prosadil Sam Clucas a ve druhém dějství jistil vítězství domácích Chuka Akpom, který je u Tigers na hostování z Arsenalu. „Odvedli jsme dobrý výkon na hřišti, odkud se letos moc bodů vozit nebude. Soupeř chce skončit na jednom z prvních dvou míst, ale zejména ve druhém poločase jsme nehráli špatně,“ hodnotil hostující trenér Chris Powell.

V Premier League loni hráli i fotbalisté Burnley, kteří odstartovali nový ročník remízou na Elland Road s Leedsem United. Branky přišly až v úplném závěru, když se nejprve trefil domácí Mirco Antenucci, ale za tři minuty zařídil dělbu bodů Sam Vokes. Hosté se museli vyrovnat se ztrátou střelce Dannyho Ingse, který zamířil do Liverpoolu. „Hodně lidí se mě ptalo, jak to vyřeším, ale neměl jsem z toho velkou obavu. Očekávám góly od více hráčů v týmu,“ naznačil kouč Clarets Sean Dyche.

Nejcennější bod na úvod sezony vybojoval Brentford, který už prohrával s Ipswichem o dva góly, ale brankami v druhé a šesté minutě nastavení ještě dokázal urvat remízu. „Měli jsme plno šancí, ale pořád jsme nemohli dát gól. Pak konečně přišel, ale mysleli jsme, že už je pozdě. Poslali jsme všechny hráče do pokutového území a ještě jeden vstřelili. Určitě jsme měli štěstí, ale remíza je zasloužená,“ mínil hlavní kouč Brentfordu Marinus Dijhuizen.

Skybet Championship, 1. kolo:

Cardiff – Fulham 1:1 (86. Noone – 47. Smith)

Leeds – Burnley 1:1 (83. Antenucci – 86. Vokes)

Birmingham C. – Reading 2:1 (40. Cotterill, 47. Toral – 58. Blackman)

Blackburn – Wolves 1:2 (39. Conway – 29. Afobe, 45. Edwards)

Bolton – Derby C. 0:0

Brentford – Ipswich 2:2 (90. Gray, 90. Tarkowski – 45. Bru, 50. Fraser)

Charlton – QPR 2:0 (52. Watt, 72. Fox)

Hull – Huddersfield 2:0 (39. Clucas, 71. Akpom)

Rotherham – MK Dons 1:4 (13. Derbyshire – 5. Hall, 28. Collins vlastní, 35. Bowditch, 75. Baker)

Sheffield Wed. – Bristol City 2:0 (60. Lees, 71. McGugan)

Brighton – Nottingham F. 1:0 (50. LuaLua)