Šutér Murphy odmítl poslat Ipswich do výhody

Druhé semifinále druholigového play off o postup do Premier League mezi Ipswichem a Norwichwem skončilo na úvod remízou 1:1. V závěru měl obrovskou šanci domácích nejlepší střelec soutěže Daryl Murphy, ale k 27 letošním brankám zatím další nepřidal.

Východoanglické derby gólově načal hostující Jonny Howson, ovšem za další čtyři minuty na jeho zásah odpověděl Paul Anderson. V úplném závěru zápasu se do šance probíjel Murphy, ale nadějnou střelu mu zblokoval jeden z obránců Norwiche.

Před sobotní odvetou tak šance na postup do finále ve Wembley zůstávají pro oba týmy zcela otevřené. „Byl to parádní a bojovný zápas. Jestliže se hraje o tolik, nemůžeme čekat otevřenou partii. Chtěli jsme být před odvetou trochu ve výhodě, ale tady góly vstřelené na hřišti soupeře nerozhodují,“ uvedl kouč Ipswiche Mick McCarthy, jehož tým se snaží proniknout mezi elitu po třinácti letech.

Naproti tomu „kanárci“ hráli Premier League už v minulé sezoně a mají chuť na okamžitý návrat. „První poločas byla obrovská bitva, ve druhé jsme víc kontrolovali hru, ale neměli jsme šance. Asi jsme si nezasloužili vyhrát,“ připustil trenér Alex Neil.

Ipswich Town – Norwich City 1:1 (1:1)

Branky: Anderson (45.) – Howson (41.)

Žluté karty: Anderson – Dorrans, Jerome

Ipswich: Bialkowski – Chambers, Smith, Berra, Mings, Bru (71. Tabb), Skuse, Varney (31. Anderson), Bishop (77. Parr), Sears, Murphy
Norwich: Ruddy – Whittaker, Martin, Bassong, Olsson, Tetty, Dorrans (69. Hoolahan), Redmond, Howson, Johnson, Jerome (86. Hooper)

Diváci: 29 166