Boro je finále blíž, vyhrálo až v nastavení

Do finále druholigového play off o postup do Premier League mají blíž fotbalisté Middlesbrough. Na Griffin Parku v úvodním zápase semifinále porazili domácí Brentford 2:1, přičemž o výhře rozhodl až v nastaveném čase Fernando Amorebieta.

Hráči Middlesbrough šli do vedení už v prvním poločase, kdy se po rohovém kopu prosadil Jelle Vossen. Ve druhém poločase vyrovnal Andre Gray, který obral o míč gólmana Dimitriho Konstantopoulose a trefil odkrytou branku.

Zaregistrujte se v sázkové kanceláři winmasters a získejte vstupní bonus 500 Kč!

Přestože Brentford měl ve druhém poločase víc ze hry, rozhodl o výhře hostů Amorebieta. K odvetě se oba celky sejdou v pátek na Riverside Stadium. „Bohužel jsme doplatili na nešťastnou teč, ale šance jsme si vytvořili. Musíme teď vyhrát na hřišti soupeře, je to jednoduché,“ pronesl po utkání domácí kouč Mark Warburton, který u týmu po play off skončí, i kdyby Brentford postoupil do Premier League.

Boro stačí v odvetě neprohrát a může se těšit na finále ve Wembley. „Vyhrát na hřišti soupeře je vždycky důležité. Brentford má dobrý tým, vypracovali si šance, hlavně ze standardních situací. Musíme se na druhý zápas dobře připravit a odmakat jej,“ hodnotil duel hostující stratég Aitor Karanka.

Brentford – Middlesbrough 1:2 (0:1)

Branky: Gray (54.) – Vossen (26.), Amorebieta (90.)

Žluté karty: Tarkowski, Bidwell, Judge – Whitehead, Friend, Adomah, Forshaw, Tomlin, Amorebieta

Brentford: Button – Odubajo, Dean, Tarkowski, Bidwell, Diagouraga, Douglas, Peleteiro Ramallo (77. Dallas), Judge (88. Smith), Pritchard, Gray
Middlesbrough: Konstantopoulos – Whitehead, Ayala, Gibson, Friend, Clayton, Leadbitter, Adomah, Vossen (83. Forshaw), Tomlin (72. Amorebieta), Bamford (90. Garcia Martinez)

Diváci: 11 691