LC: Semifinálovou čtyřku doplní Liverpool a Tottenham

Liverpool potvrdil roli favorita a po výhře na půdě Bournemouthu postoupil do semifinále ligového poháru. Do toho ho doprovodil Tottenham, který si doma hravě poradil s Newcastlem.

Liverpool splnil nepsanou povinnost a vyřadil z ligového poháru Bournemouth, byť se jeho vítězství na půdě druholigového lídra nerodilo lehce. Obrovskou šanci totiž hned v úvodu spálil Callum Wilson, načež mu na druhé straně Raheem Sterling ukázal lekci z produktivity a poslal Reds do vedení. Krátce nato uklidnil hosty parádní trefou Lazar Marković, ale všem fanouškům Liverpoolu muselo hodně zatrnout po další šanci Yanna Kermoganta. Třetí a uklidňující gól však naštěstí pro Reds přidal Sterling a na postupu jeho týmu už nic nezměnila ani kontaktní branka Dana Goslinga.

Bournemouth - Liverpool 1:3 (0:2)

Branky: Gosling (57.) - Sterling (20. a 51.), Marković (27.)

Bournemouth: Boruc, Francis, Elphick, Cargill, Smith, O’Kane (81. Pitman), Gosling, Ritchie, Kermorgant (53. Arter), Stanislas (54. Fraser), Wilson
Liverpool: Jones, K Touré, Škrtel, Lovren (45. Sakho), Henderson, Gerrard, Lucas, Marković, Coutinho (74. Can), Sterling, Lallana

Tottenham k hladké výhře nad Newcastlem nastartovala 18. minuta hry, kdy hostující brankář Jak Alnwick vyrobil hrubici, kterou bez milosti potrestal Nabil Bentaleb. Na další góly si diváci na White Hart Lane museli počkat až do druhého poločasu, ale „kohouti“ je za jejich trpělivost odměnili rovnou třemi trefami. Nejprve se krásnou střelou přesně k tyči prezentoval Nacer Chadli, po hodině hry přidal třetí gól Harry Kane a na konečných 4:0 zblízka upravil Roberto Soldado.

Tottenham - Newcastle 4:0 (1:0)

Branky: Bentaleb (18.), Chadli (46.), Kane (65.), Soldado (70.)

Žluté karty: Haidara

Tottenham: Vorm, Chiriches, Vertonghen, Fazio, Rose, Stambouli, Bentaleb (80. Capoue), Townsend, Eriksen, Chadli (61. Dembélé), Kane (69. Soldado)
Newcastle: Alnwick, Coloccini, Williamson, Haidara, Dummett, Colback, Cabella (80. Vučkić), Gouffran, Ayoze Pérez, Sissoko (73. Anita), Riviere (60. Armstrong)