LC: Chelsea poslala do semifinále i paráda Luise

Londýnská Chelsea se raduje z postupu do semifinále Capital One Cupu. Blues vyhráli na půdě druholigového Derby County 3:1. Překvapivě naopak končí Southampton, který prohrál 0:1 na hřišti Sheffieldu United.

Chelsea se ambiciózního celku z popředí druhé ligy nezalekla a už po 23 minutách šla do vedení, když se prosadil ránou z osmnácti metrů Eden Hazard. Následně sice Blues přišli o obránce Kurta Zoumu, který musel kvůli zranění hlavy vystřídat, ale náplastí se stala pohledná trefa obránce Filipa Luise z přímého kopu. Brazilský bek zaznamenal první branku v modrém dresu. Rams sice vykřesal naději snížením Craig Bryson, výhru hostů ale stvrdil třetím gólem Andre Schürrle.

Derby County – Chelsea 1:3 (0:1)

Branky: Bryson (71.) – Hazard (23.), Filipe Luis (56.), Schürrle (82.)

Žluté karty:
Martin – Schürrle

Červená karta: Buxton (78.)

Derby: Grant, Christie, Keogh, Buxton, Forsyth, Hughes (76. Hendrick), Mascarell (84. Best), Bryson, Russell, Martin, Dawkins (57, Ibe)
Chelsea: Čech, Azpilicueta, Zouma (49. Ivanovič), Terry, Filipe Luis, Mikel, Matič, Schürrle, Fabregas, Hazard (84. Ramires), Drogba (63. Rémy)

Diváci: 30 639

V sérii porážek pokračuje Southampton, který ve čtvrtfinále ligového poháru nestačil na třetiligový Sheffield United. Hostům se nedařilo ani herně, už v prvním poločase mohli udeřit domácí Jamal Campbell-Ryce či Louis Reed, ale své příležitosti neproměnili. Radoval se až Marc McNulty ve druhé půli, když brankář Fraser Forster neudržel po přímém kopu míč a domácí fotbalista jej postrčil do sítě. V závěru ještě viděl červenou kartu hostující Florin Gardos.

Sheffield United – Southampton 1:0 (0:0)

Branky: McNulty (63.)

Žluté karty: Basham, Harris, Cuvelier – Clyne, Fonte, Schneiderlin, Wanyama, Mané

Červená karta: Gardos (90.)

Sheffield United: Howard, Flynn, Basham, McEveley, Harris, Reed (81. Wallace), Doyle, Campbell-Ryce (45. Adams), Cuvelier (73. Baxter), Murphy, McNulty
Southampton: Forster, Clyne, Fonte, Gardos, Targett (45. Isgrove), Schneiderlin, Wanyama (74. Alderweireld), Mané (71. Mayuka), Ward-Prowse, Bertrand, Long

Diváci: 21 906