Wenger: Neymarův konec v PSG by spustil vlnu hvězdných odchodů

Takřka celé léto se řešil odchod Neymara z Paris Saint-Germain. Brazilský reprezentant chtěl Park princů opustit, zájem o něj měla Barcelona, ale třeba i Real Madrid. Vše nakonec krachlo na požadavcích francouzského celku, který nechtěl na hvězdném forvardovi prodělat. Nyní si bude muset udobřovat fanoušky, spoluhráče i vedení klubu, aby si vůbec zahrál. Ale možná je pro PSG dobře, že zůstal, jinak by mohla klubu hrozit vlna hvězdných odchodů, obává se Arsene Wenger.

Wenger: Neymarův konec v PSG by spustil vlnu hvězdných odchodů

Kdyby sedmadvacetiletý hráč, jenž do hlavního města Francie přišel před dvěma roky právě z Barcelony, odešel, mohlo by to mít na kádr PSG dosti negativní vliv.

„Neymar je jeden z nejlepších hráčů světa a já jsem rád, že zůstává v Paříži,“ prozradil Wenger, jenž si po dlouhé štaci v Arsenalu stále ještě dopřává volna.

„Když přijdete o jednoho ze dvou nebo tří nejlepších hráčů planety, tak zákonitě nahlodáte mysl těch dalších a příští rok přijdete o jinou hvězdu. Je velmi těžké mít v týmu takové borce i v případě, že na to máte peníze. Jakmile je totiž získáte, tak je musíte i udržet. A pokud je chcete udržet, musíte je přesvědčit, že jsou pro vás důležití, a že klub je důležitý pro ně. Prostě musíte minimalizovat šance na jejich odchod,“ pokračoval francouzský kouč.

Barcelona o návrat útočníka hodně stála, ale když už se zdálo, že se obě strany dohodnout, byl proti Ousmane Dembélé, jenž nechtěl o odchodu z Nou Campu ani slyšet a bylo hotovo.