Maguire na Old Trafford? Nebude to jednoduché, tuší Van Dijk

Na Old Trafford konečně dorazila vytoužená posila do středu defenzivy. Manchester United získal z Leicesteru City stopera Harryho Maguirea, za něhož liškám zaplatil rekordních 80 milionů liber a udělal z anglického reprezentanta nejdražšího obránce planety. Právě před tlakem spojeným s takovou obří sumou však varuje opora Liverpoolu Virgil van Dijk.

Maguire na Old Trafford? Nebude to jednoduché, tuší Van Dijk

S rudými ďábly podepsal šestadvacetiletý hráč šestiletou smlouvu a v žebříčku nejdražších transferů mezi obránci o pět milionů liber pokořil právě nizozemského zadáka Liverpoolu, kterého si Reds pořídili v lednu 2018 ze Southamptonu.

Van Dijk se na Anfield Road rychle stal pilířem defenzivy a klíčovou postavou týmu Jürgena Kloppa. Něco podobného se očekává i od Maguirea. Ale nebude to jednoduché.

„Přeji mu hodně štěstí. Nic moc jiného k tomu říci nelze. Bude to pro něj velká změna. Ale takový je trh. On na to prakticky neměl žádný vliv. Já doufám, že se mu bude dařit. S takovou cenou ale přichází i tlak. Pod ním jste ale ve velkoklubech tak jako tak. Nyní se musí plně soustředit na to, co miluje a předvádět nejlepší výkony,“ řekl k rekordnímu transferu Van Dijk.

„Musí na hřišti předvádět kvalitu, kterou má, užívat si hru a nemyslet na nic jiného. Není to jednoduché. Z mého pohledu bylo dobré si uvědomit, že na světě existují i důležitější věci než fotbal,“ dodal Nizozemec.