Jílek po remíze v Budějovicích: Kozák výborně pracuje pro mužstvo, do šancí se dostává

Jak známo, Sparta ve 3. kole fotbalové Fortuna ligy pouze remizovala na půdě nováčka z Českých Budějovic a z úvodních třech kol letošního ligového ročníku tedy vyhrála pouze nad Jabloncem - paradoxně v zápase, který pro ni měl být z úvodních třech nejtěžší. Na pozápasové tiskové konferenci zápas s Budějovicemi komentoval trenér letenského klubu Václav Jílek.

Jílek po remíze v Budějovicích: Kozák výborně pracuje pro mužstvo, do šancí se dostává

„Dnes byla velmi dobrá atmosféra a tolik pokynů se při tom předávat nedá. Je to na hráčích a jejich zkušenostech. Měli bychom být schopní se takovým průběhem vyrovnat, pokud máme pomýšlet na nejvyšší příčky. Je to o zachování klidu. Branku takhle brzy dostat můžete, ale je potřeba na to reagovat a to nebylo úplně dobré. Místo, abychom zvýšili aktivitu, trvale soupeře tlačili a vytvářeli si šance, tak to byly vždy jen ojedinělé záblesky,“ prohlásil Jílek na pozápasové tiskové konferenci. 

„Kozák výborně pracuje pro mužstvo. Měl dvě gólové situace, neproměnil. Do šancí se dostává, je v prostorech, kde má být. Pracuje na tom každý trénink. Věřím tomu, že se probudí a branky dávat začne. Jsem o tom přesvědčený nemám důvod nad ním lámat hůl,“ dodal Jílek po dotazu na útočníka Sparty Kozáka.

Šanci na reparát má Sparta již v neděli, kdy na Letné přivítá Příbram. Příští čtvrtek Spartu čeká další domácí zápas, tentokrát v rámci 3. předkola Evropské ligy přivítá turecký Trabzonspor. Odveta v Turecku je na plánu přesně o týden později. Mezi plánovanými zápasy Evropské ligy čeká Spartu Fortuna liga v Mladé Boleslavi.