Žižkov si přivedl do útoku 2 Brazilce, třetiligový německý soupeř však Viktorii zcela rozebral

Druholigová Viktoria Žižkov se před pár dny posílila o dva ofenzivně laděné hráče brazilské národnosti. Kteří Kanárci tedy budou mít ve Fortuna:národní lize na starost střílení branek?

Žižkov si přivedl do útoku 2 Brazilce, třetiligový německý soupeř však Viktorii zcela rozebral

Jedním z nich je jednadvacetiletý střední útočník Felipe De Oliveira Egídio, na kterého čeká v Praze eho první zahraniční angažmá. Dosud hrával brazilskou státní ligu Campeonato Paulista, s tím, že působil ve státě Sao Paulo v dresech Ituana a Mirassolu.

Druhou novou akvizicí je Guttiner Heider Fernando Costa Tenorio, který používá jméno Guti. Jeho evropské zkušenosti už jsou větší, neboť operuje na Starém kontinentu o roku 2017, kdy si ho vyhlédl Olympik Doněck. Před příchodem do české metropoli si pak zahrál za Chornomorets Odessa, Hibernians C a Obolon-Brovar, který hraje druhou ukrajinskou ligu.

Obě mladé pušky se představily v saském Thurmu, kde se celek trenéra Haška utkal s účastníkem třetí německé ligy FSC Zwickau, jenž obsadil v minulém ročníku sedmou pozici. Dotyčný výjezd však nevyšel jim ani celému týmu, který byl rozstřílen poměrem 6:0.

K herní i výsledkové nápravě může pomoci sobota a další přípravné utkání proti čerstvě prvoligovému Dynamu České Budějovice.

Přprava:

FSC Zwickau - FK Viktoria Žižkov 6:0 (3:0)
Branky: 22. Huth, 42. Schröter, 45. Huth, 54. Viteritti, 59. König, 75. König. ŽK: 0:2. Diváci: 851

FSC Zwickau: Brinkies – Odabas, Hehne, Jensen, Wegkamp, Viteritti, Schröter, Frick, Härtel, Reinhardt, Huth. Náhradníci: Kamenz – Bickel, König, Lange, Jüpel, Hauptmann, Miatke.

FK Viktoria Žižkov: 1. poločas: Hrubeš - Antl, Březina, Rothe, Bazal - Petrlák, Halgoš, Súkenník - Guti, Čapek, Dvořák. 2. poločas: Hrubeš - Výborný, Opluštil, Rothe, Tvaroh - Batioja, Krištof, Zeman - Urbanec, Felipe, Samir