Sparta si vyhlédla posilu v dánské Superlize. S nabíízenými 30 miliony korun ale zatím v Aalborgu neuspěla

Sparta projevila před časem zájem o třiadvacetiletéh záložník dánského Aalborgu Olivera Abildgaarda, za něhož poslala na sever Evropy první nabídku ve výši 30 milionů korun.

Sparta si vyhlédla posilu v dánské Superlize. S nabíízenými 30 miliony korun ale zatím v Aalborgu neuspěla

Jak zaznělo na iSport.cz, protistrana však dotyčný návrh odmítla, s tím, že za svou oporu žádá více. Samotný středopolař s osmašedesáti starty na prvoligové úrovni však o přesun do letenské Generali arény zájem má a jednání by se mohla obnovit.

Levonohý a defenzivně laděný borec, kterému by se líbila cesta, jakou už mají za sebou další seveřané Karlsson s Vindheimem, má podle specializovaného portálu cenovku 700 tisíc eur, tedy 18 milionů korun a Aalborg, za který bývalý mládežnický reprezentant Dánska v uplynulém ročníku odehrál 27 duelů, nemůže čekat vyložené zázraky.

Protože zájem slavného "S" na čele s Tomášem Rosickým trvá, nyní je na tahu sedminásobný šampion své země BK Aalborg, který je doma na stadionu Portland Park pro necelých 14 tisíc diváků.

Dánská Superliga začíná v podobném termínu jako česká Fortuna:ligy a tým, který nedávno remizoval 1:1 s Ajaxem, ji zahájí již 14. července na půdě Lyngby. Času už tedy není moc.