Horňák o terči jménem Hložek: Adam byl asi nejvíc faulovaný hráč na hřišti, ale to je fotbal

Sparta ve druhém duelu právě probíhajícího rakouského soustředění remizovala s Dynamem Moskva (1:1), ale šancí měla více než soupeř z ruské Premier League. Jak hodnotil utkání letenský asistent Michal Horňák?

Horňák o terči jménem Hložek: Adam byl asi nejvíc faulovaný hráč na hřišti, ale to je fotbal

"Vyzdvihl bych soupeře, bylo to velice dobré utkání, Dynamo hrálo kvalitní a organizovaný fotbal. Je to vyspělé mužstvo. Panovalo těžké počasí. Výsledek asi odpovídá hře. Jsme si vědomi toho, že za sebou máme první těžké týdny přípravy, kluci toho mají dost. Ale celkem to zvládli, mohlo to dopadnout i lépe, kdyby proměnili nějakou šanci. Na druhou stranu víme i to, že jsme dělali chyby v rozehrávce a dostali jsme z toho i gól," uvedl na webu sparta.cz vicemistr Evropy z roku 1996.

Jak to vypadá s Martinem Frýdkem? "Je to poraněný postranní vaz, ale nemáme zatím žádné vyšetření. Ale určitě si myslíme, že do posledního zápasu tady v Rakousku nenastoupí," smutnil.

Protože hrálo Dynamo velmi tvrdě, realizační tým měl obavy také o možné zranění talentovaného teenagera Adama Hložka, jenž byl slušně "pokopaný". "Adam byl asi nejvíc faulovaný hráč na hřišti. Ale to je fotbal, tyhle zápasy takové jsou. Už to nejsou přáteláky, jsou to nominační utkání, všichni do toho jdou naplno," pokračoval člen sparťanského realizačního týmu.

Příprava na ostré boje to tedy byla více než dobrá. "Hledali jsme cestu do vápna, ale bohužel, byl z toho jen jeden gól. Ale mám radost, že kluci hrají naplno, i když jsou unavení. Pořád se snaží, ne vždy jim to vychází podle představ, ale snaží se plnit to, co bychom po nich chtěli," doplnil optimisticky naladěný Horňák, jehož slova vyšla na stránkách sparta.cz.