Real si brousí zuby na už pátou posilu! Není to však Eriksen, Pogba či Mbappé, nýbrž obránce

Real Madrid od konce sezóny září na přestupovém trhu. Bílý balet stihl koupit mladého útočníka Rodryga Goese, hvězdu Frankfurtu Luku Joviče, defenzivního Edera Militaa z Porta a především Edena Hazarda z Chelsea. Na vlásku visí přestup dalšího hráče...

Real si brousí zuby na už pátou posilu! Není to však Eriksen, Pogba či Mbappé, nýbrž obránce

Tím ovšem není v souvislosti s transferem na San Bernabeu často skloňovaný Christian Eriksen, Paul Pogba, Kylian Mbappé, Paulo Dybala, Neymar či Mauro Icardi, nýbrž krajní bek Olympique Lyon Ferland Mendy. Situaci čtyřiadvacetiletého obránce okomentoval i trenér francouzské reprezentace Didier Deschamps.

Právě od něj totiž Mendy od loňského roku dostává reprezentační pozvánky, které si vysloužil za dlouhodobě dobré výkony v klubovém dresu. Jako mladík působil v Paris Saint-Germain, pak se ale přesunul do Le Havre, kde v áčku i debutoval. Už dva roky ovšem působí v Lyonu a za dva roky se zlepšil tak, že nejspíše přestoupí k španělskému gigantovi.

Deschamps jeho přestup téměř potvrdil. S Mendym totiž teď tráví hodně času, neboť je právě reprezentační pauza. Mezi francouzským národním týmem nechybí ani Raphael Varane, stoper Realu a brzy nejspíše i Mendyho klubový spoluhráč. Mendy a Varane by tak vedle sebe nastupovali jak v obraně Realu, tak v defenzívě Francie.

"Ferland Mendy fotbalově vyrostl. Před dvěma lety hrál v Ligue 2 a nyní přestupuje do Realu Madrid," potvrdil Deschamps téměř přestup svého svěřence do Madridu.